29 жовтня 2013, 10:33

Стягнення заборгованості за житлово­комунальні послуги

Окремі питання судової практики

Опубліковано в №44 (386)

Ігор Збіглей Адвокат, приватна практика

Закон України «Про житлово­комунальні послуги» (далі – Закон про ЖКП) визначає основні засади організаційних, господарських відносин, що виникають у сфері надання та споживання житлово­комунальних послуг між їхніми виробниками, виконавцями і споживачами, а також їхні права та обов’язки.

Аналіз Закону про ЖКП дає підстави для висновку, що він належить до нормативного акта спеціальної дії, який регулює відносини, що виникають між виробниками, виконавцями та споживачами у процесі створення, надання та споживання житлово­комунальних послуг.

Отже, спеціальним законом, а саме ч. 1 ст. 19 Закону про ЖКП передбачено, що відносини між учасниками договірних відносин у сфері житлово­комунальних послуг здійснюються виключно на договірних засадах, а ст. ст. 20, 21 цього ж Закону визначають обов’язки споживача та виконавця житлово­комунальних послуг.

П. 1 ч. 3 ст. 20 Закону про ЖКП передбачений обов’язок споживача укласти договір на надання житлово­комунальних послуг, підготовлений виконавцем на основі типового договору. Цей обов’язок відповідає зустрічному обов’язку виконавця, визначеному п. 3 ч. 2 ст. 21 цього Закону, підготувати та укласти зі споживачем договір на надання житлово­комунальних послуг з визначенням відповідальності за дотримання умов його виконання згідно з типовим договором.

Форми та зміст (умови) відповідних типових договорів затверджені нормативно постановами Кабінету Міністрів України від 20.05.2009 року № 529 «Про затвердження типового договору про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій» (далі – постанова № 529), та від 21.07.2005 року № 630 «Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення» (далі – постанова № 630) та наказом Державного комітету України з питань житлово­комунального господарства № 141 від 27.08.2003 року «Про затвердження Типового статуту об’єднання співвласників багатоквартирного будинку та Типового договору відносин власників житлових і нежитлових приміщень та управителя» (далі – наказ № 141).

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати