30 квітня 2013, 15:06

Спадщина та її оформлення

Окремі питання практики

Опубліковано в №18 (360)

Олена Черняк
Олена Черняк «ЮК «АйЛекс»» Адвокат

На тему спадкування можливо говорити довго та багато, але, на мою думку, є загальні поняття, які пересічний громадянин повинен знати, щоб мати хоча б деяке уявлення про те, як переходить право власності на належне йому майно після його смерті до іншої особи (спадкоємця) чи осіб (спадкоємців), і просто задуматися про подальшу долю цього майна.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Питання про спадщину та її оформлення рано чи пізно постає перед кожною людиною. І щойно ми звикли до встановленого порядку оформлення спадщини, як наш законодавець вирішив нас потішити, ввівши з 1 січня 2013 року нові правила та процедури оформлення прав на земельні ділянки та інше нерухоме майно. Так, набрали чинності два законодавчі акти, що впроваджують істотні нововведення у правове регулювання відносин щодо земельної та неземельної нерухомості: Закон України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» та Закон України «Про Державний земельний кадастр».

У зв’язку з набранням чинності цих двох законодавчих актів суттєво змінилася процедура оформлення спадщини в Україні, тому при оформленні спадщини на нерухоме майно потрібно підкорятися вищевказаним нововведенням, а для цього необхідно набратися не лише терпіння, але й розібратись у цій юридичній процедурі.

Зазначені законодавчі нововведення діють уже чотири місяці, що не так і багато, але й не мало. До нововведення ми готувалися тривалий час – майже півтора року. І ось з 1 січня нового року набрали чинності нові правила реєстрації прав на нерухомість. У зв’язку з цим Президент України підписав 6 квітня 2011 року Указ «Про затвердження Положення про Державну реєстраційну службу України» (далі – Укрдержреєстр), на яку покладено фактично всі функції з реєстрації прав громадян на нерухомість. Прийняття вказаних законодавчих актів мали на меті спростити затяжні процедури з оформлення квартир, будинків і землі. Та чи розв’язали такі зміни проблеми, пов’язані з процедурою оформлення спадщини питання? Чи будемо ми радіти таким змінами і надалі? На всі ці питання ми зможемо дати відповідь, проаналізувавши дані законодавчі «новинки».

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати