18 березня 2014, 16:00

Підстави визнання недійсними договорів іпотеки

Судова практика

Опубліковано в №12 (406)

Олексій Виноградов

На практиці зазвичай виникає багато проблем

Олексій Виноградов Адвокат, приватна практика

Правова суть іпотеки в Україні як засіб забезпечення кредитного зобов’язання є досить неврегульованою законодавством, і при намаганні кредитними установами стягнути предмет іпотеки в рахунок виконання боржником своїх зобов’язань за кредитним договором на практиці зазвичай виникає багато проблем.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Іпотека, як усім відомо, оформлюється договором. Усі питання щодо іпотеки врегульовані Законом України «Про іпотеку» (далі – Закон) та іншими нормативно-правовими актами. Оскільки іпотека оформлюється договором, то недійсність договору можна визнавати на підставі положень Цивільного кодексу України, де визначений перелік підстав для визнання договору недійсним та іншими нормативно-правовими актами. Наприклад, можна визнати недійсним договір іпотеки на підставі внесення змін до договору іпотеки і як наслідок вчинення дій на підставі таких змін без згоди однієї зі сторін, якщо інше не вказано в договорі. У Законі вказано, що без згоди іпотекодавця може бути змінений іпотеко держатель, і в цьому випадку все одно іпотекодавець повинен бути попереджений про таку дію.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0