04 червня 2013, 15:55

No smoking!

Особливості рекламування тютюнових виробів за чинним законодавством

Опубліковано в №23 (365)

Євген Ропаєв «DEGA Consulting, ЮФ» Старший юрист
Ігор Дерев'янко
Ігор Дерев'янко «DEGA Partners, ЮФ» Партнер

Уже понад півроку минуло відтоді, як набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони реклами, спонсорства та стимулювання продажу тютюнових виробів» від 22.09.2011 № 3778-VI.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Цим Законом передбачається розширення і деталізація обмежень щодо реклами та спонсорства тютюнових виробів, а також введення відповідальності (адміністративно-господарських санкцій та адміністративних стягнень) за порушення законодавства про рекламу тютюнових виробів.

З дня набрання чинності Закону вже виникло багато конфліктних ситуацій між представниками контролюючих органів та підприємцями, як на поприщі роздрібної, так і оптової торгівлі.

Найбільш значних змін зазнав зміст ст. 16 Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення» від 22.09.2005 № 2899-IV.

До цього за вищевказаною статтею реклама тютюнових виробів здійснювалася відповідно до Закону України «Про рекламу».

Набравши чинності, Закон № 3778 змінив назву та зміст цієї статті й заборонив будь-яку рекламу тютюнових виробів, до якої можна віднести проведення заходів з безоплатної роздачі тютюнових виробів; відшкодування на придбання або використання тютюнових виробів; різні розіграші призів, пов’язаних з тютюновими виробами; продаж тютюнових виробів у наборі з будь-якими іншими товарами або послугами; розміщення інформації про виробника тютюнових виробів та/або тютюнові вироби у місцях, де ці вироби реалізуються чи надаються споживачеві, у тому числі на елементах обладнання та/або оформлення місць торгівлі; стимулювання продажу тютюну та тютюнових виробів; розміщення інформації щодо тютюнових виробів, знаків для товарів і послуг, інших об’єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються тютюнові вироби, у місцях проведення розважальних заходів, у місцях роздрібної торгівлі, на автотранспортних засобах та обладнанні; тощо).

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати