10 вересня 2013, 15:44

Установлення фіктивності емітентів цінних паперів

Регулятор фондового ринку затвердив Положення про встановлення ознак фіктивності емітентів цінних паперів та включення таких емітентів до переліку (списку) емітентів, що мають ознаки фіктивності

Опубліковано в №37 (379)

Про специфічність діяльності на фондовому ринку годі й казати. Тут наявне і чітке нормативне регулювання, і високі вимоги до компаній, що спеціалізуються на фондовому ринку, та їх менеджменту.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


У сукупності всі ці вимоги та нормативи визначені для того, щоб забезпечити неможливість виходу на вітчизняний фондовий ринок недобросовісних гравців, які протиправними діями шкодитимуть низці факторів, починаючи від інших фондових компаній та закінчуючи економікою держави, що в результаті позначиться на пересічних громадянах.

На жаль, досить поширеним явищем стає фіктивність емітента. На сьогодні податківці стверджують, що мають інформацію про фіктивність 2500 підприємств, а це досить значний показник.

Причиною фіктивності є велика кількість умов, зокрема фіктивні фірми використовують для мінімізації податкового навантаження, фіктивного підприємництва, «відмивання» грошей, шахрайства, хабарництва, переказу коштів за межі держави, купівлі валюти, контрабанди, відшкодування ПДВ за експортними операціями.

Фіктивними емітентами спеціалісти фондового ринку називають фірми, цінні папери яких використовуються в операціях, що не мають інвестиційних цілей. Фіктивні емітенти – це, так би мовити, офіційна назва. Усім експертам фондового ринку відома така форма, як «сміттєві» підприємства, які створюються для того, щоб можна було грати цінами на їхні папери, кажуть учасники фондового ринку.

За ними немає реальних активів, тому спочатку вартість їхніх акцій є нікчемною порівняно з номінальною. Далі їхня договірна або біржова ціна може бути будь­якою. Основна мета – збільшення активів тих, у кого їх не вистачає.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати