19 листопада 2013, 12:59

Нова дія депозитарної системи України

Обговорення експертами за круглим столом

Опубліковано в №46-47 (388-389)

Запровадження нововведень у депозитарній системі України минулого року можна назвати революційним. Так, реакція на роботу Закону України «Про депозитарну систему України» була вкрай неоднозначною. Тож для обговорення питань, що виникли у зв’язку з нововведеннями та першою практикою реалізації норм Закону, 24 жовтня ц. р. зібралися експерти фондового ринку.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Запровадження нового Закону не оминув увагою жоден учасник фондового ринку. Особливо варто відзначити й те, що адаптаційний період був досить тривалим. Та незважаючи на це, питання щодо застосування цього документа виникають мало не щодня.

З набранням чинності Законом України «Про депозитарну систему України» функціонування фондового ринку зазнало істотних змін. Зокрема, цим нормативно­правовим актом було ліквідовано документарний облік права власності на цінні папери, а разом з ним зникла й необхідність існування реєстраторів. Крім того, з двох раніше діючих депозитаріїв (Всеукраїнський депозитарій з цінних паперів і Національний депозитарій України) залишився лише один, що отримав статус Центрального депозитарію (ним виявився НДУ). Другий депозитарій при цьому перетворився на Розрахунковий центр з обслуговування договорів на фінансових ринках.

Нинішню ситуацію, що відображає реалізацію Закону України «Про депозитарну систему України», висвітлив член НКЦПФР Олексій Тарасенко.

Зокрема, при розробці законопроекту за основу брався захист прав інвестора. На думку пана Тарасенка, наявність Розрахункового центру – це не головна норма закону.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати