15 листопада 2018, 13:35

Прозорі аукціони: нова процедура для реалізації майна підприємств-банкрутів

Назар Білоцерковець
Назар Білоцерковець «Селепей, Волковецький і партнери» юрист, адвокат

Нещодавно прийнятий Верховною Радою України Кодекс з процедур банкрутства цілковито змінює філософію процедури банкрутства, в тому числі налічує безліч новел у порядку продажу активів підприємства. Новий Кодекс повністю змінив концепцію проведення аукціону. До цього часу торги у процедурі банкрутства були чи не єдиним видом торгів з продажу майна в Україні, що проводилися за класичною процедурою продажу майна «з молотка», якій були притаманні закритість, засекреченість, контроль за перебігом аукціону з боку організатора чи замовника тощо. Торги з продажу майна боржника часто використовувалися для викупу майна підприємства його бенефіціарними власниками чи іншими наперед визначеними особами за якомога нижчу ціну. Це було можливим завдяки недоступності інформації про перебіг торгів і технічній можливості не допускати до участі в них тих осіб, яких наперед визначені переможці не змогли б контролювати.

Кодекс впроваджує обов’язковість продажу майна виключно в електронній торговій системі Prozorro.Sale, перевагами якої є:

  • відкритість інформації про місце, час і дату проведення торгів, що сприятиме збільшенню кількості охочих взяти участь;
  • можливість спостерігати за процедурою аукціону в режимі реального часу для всіх зацікавлених осіб;
  • неможливість контролювати склад учасників шляхом технічного недопуску до участі в аукціоні певних осіб;
  • зменшення ризиків продажу майна «своїми і для своїх» та за наперед визначену комфортну ціну.
Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати