19 березня 2013, 18:24

Торгове фінансування

Ефективна альтернатива традиційному кредитуванню

Опубліковано в №12 (354)

Олександр Плотніков
Олександр Плотніков «Arzinger» партнер

У сучасних умовах досить вибіркового підходу банків до кредитування реального сектору економіки та високих кредитних ставок, що пропонуються вітчизняними банками, торгове фінансування є однією із небагатьох альтернатив залучення коштів для розвитку бізнесу на адекватних умовах.

У загальному сенсі до торгового фінансування відноситься експортне та пре-експортне фінансування під гарантії експортно-кредитних агентств (далі – ЕКА), вексельні та акредитивні форми розрахунків, факторинг та документарне інкасо.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Обсяг експортного фінансування зростає у світі з кожним роком. Іноземні банки охоче надають експортне фінансування завдяки низькому рівню простроченої заборгованості за цим видом кредитування, що пояснюється тим, що експортне фінансування є цільовим за своєю природою й надається під конкретну поставку обладнання/продукції. Крім того, більшість ризиків з експортного фінансування покриваються гарантіями ЕКА, які беруть на себе основний ризик невиконання зобов’язань за кредитним договором. Одним з основних завдань ЕКА є стимулювання національного експорту шляхом створення сприятливих умов для національних товаровиробників за рахунок покриття ризиків за експортними кредитами. У більшості випадків ЕКА фінансуються державами й іноді, крім надання гарантій, самі здійснюють кредитування певних проектів за рахунок власних коштів.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати