26 листопада 2013, 17:33

Спори, що виникають із кредитних правовідносин

Деякі аспекти судового розгляду

Опубліковано в №48 (390)

Олександр Кушнаренко
Олександр Кушнаренко «PLP Law Group» Юрист

Загальна інформація щодо кредитування


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


 

За часів ринкових відносин кредит став одним із основних ключових засобів руху капіталів. Термін «кредит» (від лат. creditum) позика, довіра, борг. У сучасному розумінні термін «кредит» – це отримання споживачем послуг певного капіталу, визначеного в грошовій формі (валюті) на умовах забезпеченості, повернення, цільового використання і насамперед оплатності.

Основною ознакою кредитних відносин є те, що такі відносини добровільні та виникають за ініціативи насамперед споживача, який отримує кредит (грошові кошти) у власність, з подальшим обов’язковим його поверненням кредитору та сплатою відсотків за користування кредитом. Такий висновок кореспондується з положенням ст. 1054 Цивільного кодексу України, згідно з якою за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов’язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, установлених договором, а позичальник зобов’язується повернути кредит і сплатити проценти, а також кореспондується зі ст. 1046 Цивільного кодексу України, відповідно до якої за договором позики одна сторона (позикодавець) передає у власність другій стороні (позичальникові) грошові кошти або інші речі, визначені родовими ознаками, а позичальник зобов’язується повернути позикодавцеві таку ж суму грошових коштів (суму позики) або таку ж кількість речей того ж роду та такої ж якості.

Умови кредитування залежать від його виду: споживчий кредит, іпотечний кредит, лізинговий кредит тощо, однак, як свідчить практика, більшість кредитних відносин на певному етапі переходять у площину «претензійно­судової тяганини».

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати