11 червня 2013, 10:20

Українське конкурентне законодавство

Реалії та перспективи

Опубліковано в №24 (366)

Першочергове завдання радника  – оцінка ризиків для компанії, яку залучено до розслідування, та побудова стратегії поведінки у розслідуванні

Анастасія Усова «Asters, ЮФ» Юрист

Отримання інформаційного запиту або візит представників Антимонопольного комітету України (далі – АМКУ) з перевіркою в рамках розслідування часто стає несподіваним сюрпризом для компаній. При цьому важливо розуміти, що залучення компанії до розслідування АМКУ не обов’язково пов’язане із підозрами у вчиненні нею порушення конкуренційного законодавства. АМКУ може запитувати інформацію, наприклад, у ході розслідування і збору доказів щодо вчинення порушення іншим суб’єктом господарювання.

У будь­якому випадку першочергове завдання радника – оцінка ризиків для компанії, яку залучено до розслідування, та побудова стратегії поведінки у розслідуванні. Знаючи практику АМКУ і розуміючи нюанси антимонопольного законодавства, радник визначає, які документи та дії компанії потребують додаткового аналізу для комплексної оцінки ризиків і попередження можливих негативних наслідків. З огляду на суттєві обставини, особливості бізнес­моделі компанії і ситуації на відповідних товарних ринках, радник може запропонувати різні варіанти поведінки, щоб уникнути або хоча б мінімізувати можливі негативні наслідки, пов’язані із розслідуванням. При цьому радник враховує основні переваги і недоліки кожного з варіантів, а також перспективи оскарження майбутнього рішення АМКУ в розслідуванні. Виходячи з цього компанія приймає бізнес­рішення щодо оптимальної стратегії і приступає до її практичної реалізації.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0