29 жовтня 2013, 10:24

Роль експертизи при розгляді Антимонопольним комітетом України справ про недобросовісну конкуренцію

Теорія і практика

Опубліковано в №44 (386)

Лідія Санжаровська
Лідія Санжаровська «Правовий Альянс, ЮК» старший юрист
Наталія Співак
Наталія Співак «Правовий Альянс, ЮК» юрист

Сьогодні недобросовісна конкуренція є одним з найпоширеніших порушень законодавства про захист економічної конкуренції.

За офіційними даними Антимонопольного комітету України (далі – АМКУ), у І кварталі поточного року виявлено 584 порушення у вигляді недобросовісної конкуренції, що становить більш ніж 75% від загальної кількості відповідних порушень, виявлених АМКУ протягом всього 2012 року, та майже на 30% перевищує відповідні показники за весь 2011 рік.

Одночасно з кількістю виявлених порушень у вигляді недобросовісної конкуренції зростають й розміри штрафних санкцій, що накладаються за їх вчинення.

У справах про порушення у вигляді недобросовісної конкуренції проведення експертизи нерідко може мати вирішальне значення для доведення вчинення порушення. Результати експертизи можуть стати доказом вчинення порушення або, навпаки, підтвердити відсутність ознак недобросовісної конкуренції.

Непризначення органом АМКУ експертизи під час розгляду справи може стати підставою для подальшого оспорювання рішення у справі.

 

Основне про проведення експертизи під час розгляду справи

Передумовою призначення експертизи під час розгляду АМКУ справ про недобросовісну конкуренцію є необхідність глибокого та спеціалізованого аналізу фахівцями у тій чи іншій галузі окремих об’єктів, явищ, процесів, що мають важливе значення для доведення вчинення порушення.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати