25 січня 2019, 13:14

На межі узгодженості

Підходи антимонопольних органів ЄС та України щодо оцінки допустимості антиконкурентних узгоджених дій

Опубліковано в №2-3 (656-657)

Гарик Матосян
Гарик Матосян «Ілляшев та Партнери, ЮФ» юрист

Передумовою ефективного функціонування економіки України, як і будь-якої іншої країни, є наявність розвиненої конкуренції в кожній її галузі. Закон України «Про захист економічної конкуренції» передбачає обставини, які несуть загрозу нормальній конкуренції в економіці. Такі обставини включають, серед іншого, антиконкурентні узгоджені дії суб'єктів господарювання. Ст. 6 Закону містить перелік таких дій, передбачаючи, що вони заборонені та тягнуть за собою відповідальність їх учасників.

Антимонопольний комітет України активно бореться із зазначеними порушеннями Закону. Проект «Концепції державної політики розвитку та захисту економічної конкуренції в Україні», який було схвалено Антимонопольним комітетом України 28.12.2018 р., визначає подальші кроки та завдання Комітету, спрямовані на ефективне запобігання, виявлення і припинення найбільш поширених видів антиконкурентної поведінки, включаючи узгоджені дії суб'єктів господарювання.

Водночас, незважаючи на загальну заборону антиконкурентних узгоджених дій, Закон все ж таки встановлює винятки, коли такі дії можуть бути дозволені Комітетом або Кабінетом Міністрів України. Варто зазначити, що підходи щодо умов допустимості антиконкурентних узгоджених дій, які прописані в Законі, є схожими до підходів, закріплених у конкурентному законодавстві ЄС. Однак незважаючи на зобов'язання національного законодавця імплементувати нормативно-правові акти ЄС щодо правил конкуренції, досі існують деякі відмінності між критеріями, які застосовує у своїй практиці АМКУ та Європейська Комісія.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати