16 квітня 2019, 11:36

Конкурентне законодавство: рік у фокусі

Опубліковано в №16 (670)

Валентина Гвоздь
Валентина Гвоздь «Sayenko Kharenko, ЮФ» радник
Анастасія Бондар
Анастасія Бондар «Sayenko Kharenko, ЮФ» юрист

Минулий рік видався насиченим з позиції розробки та імплементації змін до конкурентного законодавства України, а також ознаменувався чи не найбільшими змінами з часів реформи законодавства з контролю за концентраціями у 2016 р. На результати зазначених реформ можна очікувати вже цього року. Тим часом пропонуємо до вашої уваги огляд найголовніших змін у конкурентному законодавстві за останній рік.

Справедливий процес: зміни до основного закону про конкуренцію

Мабуть, найбільшим значущим результатом роботи, проведеної за минулий рік, стало прийняття закону, який вносить зміни до Законів України «Про захист економічної конкуренції» та «Про Антимонопольний комітет України». Станом на сьогодні зазначений закон повернуто з вето Президента, проте очікується, що він все ж таки буде прийнятий з відповідними правками.

Зазначений законопроект гармонізує процесуальні правила розслідування порушень законодавства про захист конкуренції з положеннями Регламентів Ради (ЄС) №1/2003 та №773/2004. Запропоновані зміни спрямовані на розширення наявних та закріплення нових процесуальних прав учасників розгляду справ про порушення, що є значним кроком у розвитку конкурентного законодавства України.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати