09 квітня 2019, 13:29

«Антимонопольний» вітер змін

Порядок та особливості процедури врегулювання у справах про антиконкурентні узгоджені дії

Опубліковано в №15 (669)

Едуард Трегубов
Едуард Трегубов «Салком, ЮФ» партнер
Олександра Білик
Олександра Білик «Салком, ЮФ» юрист

Початок 2019 р. ознаменувався прийняттям парламентом достатньо важливого і комплексного законопроекту у сфері антимонопольного законодавства «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення принципів процесуальної справедливості та підвищення ефективності проваджень у справах про порушення законодавства про захист економічної конкуренції». Законопроектом передбачається запровадження великої кількості новел та доповнень, що мають зробити процедуру розгляду АМКУ справ про порушення антимонопольного законодавства більш прозорою та прогнозованою, а бізнесу забезпечить розширений та уточнений перелік процесуальних прав.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Одним з найбільш цікавих нововведень цього законопроекту є процедура врегулювання у справах про антиконкурентні узгоджені дії. Цей інститут є абсолютно новим для вітчизняного антимонопольного законодавства. Передбачається, що він почне застосовуватися з 01.01.2020 р.

Антиконкурентними узгодженими діями є узгоджені дії, які призвели чи можуть призвести до недопущення, усунення чи обмеження конкуренції. Вчинення антиконкурентних узгоджених дій забороняється і тягне за собою відповідальність у вигляді штрафу в розмірі до 10% від доходу (виручки) суб'єкта господарювання від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній звітний рік, що передував року, в якому накладається штраф.

Антиконкурентні узгоджені дії є одним з найбільш серйозних правопорушень у сфері конкуренції. За 2017 р. АМКУ припинив 317 порушень, що становить 13% від усіх припинених Комітетом правопорушень. За порушення у вигляді антиконкурентних узгоджених дій суб'єктів господарювання накладено понад 1 684,6 млн грн штрафів. При цьому щороку зростає кількість припинених порушень, а також суми накладених штрафів.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати