30 December 2016, 12:38

"Суди починають сприймати практику ЄСПЛ", - Олександр Мінін

Опубліковано в №52 (550)

Олександр Мінін
Олександр Мінін партнер, адвокат КМ Партнери/ WTS Consulting

- На Вашу думку, яким був рік, що минає для українського юридичного бізнесу?


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


- Рік, що минає, був кращим, ніж попередній. Проявилися певні тренди юридичної роботи, спрямовані на майбутній розвиток бізнесу клієнтів. Економіка вийшла зі стану шоку та невизначеності, почалося деяке планування. В цілому, бізнес-середовище стало сприятливішим, хоча йому ще далеко до бажаного стану. Сьогодні можна говорити лише про обмежені позитивні тенденції.

Для юридичного бізнесу нові можливості створює і конституційна реформа. Звісно, поки що не так багато змінилося. Однак вже навіть за такою зміною в Конституції як перехід від сліпої підпорядкованості судів закону до керування суддів правом стоїть багато можливих позитивних зрушень. Наразі це лише потенційні можливості, які надаються, а їх реалізація залежить від нашої спільної праці.

Яким був для Вашої компанії?

Власне, таким був рік і для нашої компанії. Від цього є певне задоволення, але все відбувається дуже повільно і не в тих обсягах, як гадалося. З позитивних зрушень можна назвати те, що суди починають сприймати практику Європейського суду з прав людини, яку намагаємося всіляко просувати в конкретних кейсах. До того ж санкції за Податковим кодексом мають характер кримінальної відповідальності, а отже, не можуть бути застосовані без вини платника податку, яка має бути доведена належним чином. Тож сподіваємося, що це покладе край автоматичному застосуванню санкцій за Податковим кодексом, які є надмірними.

- Назвіть три головні події/досягнення 2016 року, що сталися з Вашою юрфірмою?

Наполеглива робота вже впродовж кількох років над питаннями кримінальної відповідальності за ухилення від сплати податків (зокрема, над процедурними питаннями кримінальних проваджень) призвела не тільки до успіхів у конкретних справах, а внесла відповідний експертний внесок в регуляторні й практичні зрушення з цього питання. Завдяки зусиллям депутатського корпусу і включення Мінфіну до цих питань, вдалося домогтися змін від ДФСУ до відомчих документів щодо ініціювання таких справ зі внесенням певних обмежень. Маємо надію, що це дійсно обмежить тягар таких кримінальних проваджень, які в більшості відомих нам випадків були не стільки засобом контролю, як саме тиском на бізнес. Робота у цьому напрямку триває.

Також не можу не згадати про зусилля працівників нашої фірми щодо сприяння розвитку принципової моделі оподаткування – активної участі в розробці оподаткування виведеного капіталу замість наявного оподаткування податку на прибуток. Ця модель (якщо вона буде підтримана парламентом), згідно з рішенням Національної ради реформ, має бути запроваджена з 2018 р. Однак навіть вже поточна робота з цього питання була дуже корисною, оскільки допомогла у виявленні й аналізі низки вад системи. Таким чином, вже є певні результати.

- Чого очікуєте від 2017 року?

- Сподіваємося, що наступний рік буде кращим. Очікуємо не зовсім «ракетний старт», але хоча б покращення позитивних тенденцій. Хочеться побажати всім колегам, щоб ці очікування справдилися, щоб на практиці ми виявилися песимістами в цих оцінках, тобто щоб прийдешня реальність була навіть кращою, ніж ми зараз очікуємо.Так не станеться без певних зусиль.

- Новорічне побажання колегам.

- Майбутнє таке, яким ми робимо його самі. Тож до праці! Однак при цьому треба пам’ятати, що в житті завжди є місце для свята. Отже, Веселих Свят і щасливого Нового Року!

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати