Популярні матеріали

30 December 2016, 10:08

"Ми очікуємо значного прогресу реформи судової системи та правоохоронних органів", - Н. Чернявський

Назар Чернявський
Назар Чернявський «Sayenko Kharenko, ЮФ» Партнер

Чернявський

- На Вашу думку, яким був рік, що минає для українського юридичного бізнесу?

- В цілому, 2016 р. був достатньо суперечливим. З одного боку, певним чином загальмувався процес реформ, однак з іншого – почала відновлюватися бізнес-активність. В результаті, для юристів, як і раніше, було чимало роботи. І тут все залежало від уміння тієї чи іншої команди швидко реагувати та пристосовуватися до нових умов. Юридичний ринок цього року зазнав певних трансформацій, які були пов’язані, насамперед, з виходом низки іноземних фірм, створенням нових локальних фірм та посиленням активності нових гравців на ринку. Також можна очікувати нових змін на ринку у зв’язку з посиленням регулювання адвокатської професії та реформою судової системи. На мою думку, це повинно призвести до підвищення рівня професіоналізму тих фірм, які залишаться на ринку, й частково витіснити з ринку всіляких посередників та недобросовісних осіб.

- Яким був для Вашої компанії?

- Для Sayenko Kharenko цей рік був надзвичайно активним. Ми продовжували розвивати нові практики й запускати нові продукти на ринку. Таким чином, у 2016 р. ми працювали над двома найбільшими податковими спорами в Україні, представляли Україну в найбільших справах в рамках механізму вирішення спорів СОТ, посприяли прийняттю Закону «Про фінансову реструктуризацію» та прийняттю за основу ще кількох важливих законопроектів для ринку капіталів, запустили 3 офіси розробки програмного забезпечення для великих іноземних ІТ-компаній, супроводжували найбільшу в регіоні M&A трансакцію в онлайн-індустрії з основними активами в Україні (Playtika). Ще більше наших юристів та практик були відзначені міжнародними юридичними рейтингами, а фірма ще більше виросла за розміром. Ми завжди намагаємося сприймати виклики ринку як нові можливості та максимально їх використовувати.

- Чого очікуєте від 2017 року?

- Вже в кінці 2016 р. ми побачили чимало нових викликів, з якими нам доведеться мати справу у 2017 р. Проте ми маємо надію, що у зв’язку з цим економічна активність не сповільниться, а Україна й надалі буде цікавити потенційних інвесторів. Також ми очікуємо значного прогресу (якщо не завершення) реформи судової системи та правоохоронних органів. Насамперед, це повинно повернути довіру інвесторів до України та відновити бажання вкладати в нашу країну хоча б якісь кошти. Наступним кроком має стати очищення банківської системи та фінансового сектору, після чого ми сподіваємося побачити певну лібералізацію валютного режиму. Ще одним фактором, який впливатиме на характер проектів та завантаженість юристів, стане податкова реформа (зокрема, запровадження системи обміну інформацією, розкриття бенефіціарів та деофшоризація). Отже, ми очікуємо, що знову буде багато роботи й розслаблятися не варто.

Новорічне побажання колегам.

- Всім колегам бажаю дивитися навколо широким поглядом і не боятися щось змінювати як у своєму житті чи роботі, так і в державі. Можливо, тоді життя в країні стане хоча б трохи кращим, а нашим дітям вже буде легше рухатися далі. Головне – пам’ятати, що професія юриста виконує ще й соціальну функцію. Багато в чому ми задаємо стандарти поведінки для інших. Тож намагайтеся бути позитивним взірцем!

Повний матеріал читайте за посиланням.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати