10 September 2013, 16:01

Юридичний маркетинг, або Як заробити більше?

Спеціалізація vs комплексний підхід

Опубліковано в №37 (379)

В Україні, як, утім, узагалі на теренах СНД, обіцяти клієнту будь­які нездійсненні речі вкрай неетично. «Ми виграємо всі суди», – не просто недобросовісно і малоймовірно звучить, це ще й є порушенням етики: завчасно гарантувати клієнту результат не можна, адже рішення приймає не адвокат, а суддя. Хоча, справедливості заради, не можна також не сказати, що з минулого року правила адвокатської етики стали лояльнішими (раніше треба було в кожній рекламі вказувати номер свідоцтва, адресу адвокатського офісу).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Чи варто говорити про те, що юридичний маркетинг в Україні нерозвинений і непрогресивний? Напевно, так. У всякому разі, саме про це з охочими розмовляв Дмитро Засухін, засновник «Лабораторії юридичного маркетингу» під час ході семінару, що відбувся в середині серпня у київському готелі «Турист».

 

Сучасне становище на ринку юридичних послуг в Росії та Україні

«Загалом російське бачення юридичного маркетингу діаметрально протилежне, – поділився інформацією про московські тенденції експерт. – Думки фахівців розділилися навпіл, і консенсусу не було досягнуто. Одні вважають, що маркетинг і залучення клієнтів як таке неактуальні. «Ми професіонали, – особливо для тих, хто має статус адвоката характерні такі заяви, – а отже, люди повинні до нас йти автоматично». Тобто достатньо якісно виконувати свою роботу, щоб залучати клієнта. Але чи так це?

Аж до того домовляються, що працюють не за гроші, і діяльність не підприємницька, а соціальна. Друга думка – адвокати не відрізняються від аудитора або будь­якого іншого професіонала: вони продають свої знання, досвід за гроші, і чим більше вони будуть заробляти, тим краще. Ці два ворогуючі клани в Росії породжують перегини: багато спеціалістів знаходяться на межі бідності. Досить часто такі фахівці, у кінцевому рахунку, змушені звертатися до маркетологів, таких, як Дмитро Засухін, по допомогу: мовляв, грошей немає, що ж робити?

Є й інше негативне явище – люди, які добре вивчили маркетинг і користуються всіма його прийомами, надзвичайно успішно продають свої послуги, хоча й не володіють належним професіоналізмом: адвокати беруть передоплату за справу і зникають. При цьому загальна статистика, певна річ, невтішна: про чітко прописану піар­стратегію на найближчий рік, як стати популярними, у більшості фірм і гадки немає, не кажучи вже про сакраментальні маркетингові питання на кшталт: «Як збільшити свої продажі?»

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати