Популярні матеріали

08 March 2017, 17:56

Як стати першою жінкою-партнером фірми №1 в транспортному та морському праві?

Наталія Мирошниченко
Наталія Мирошниченко «Interlegal» асоційований партнер, Президент WISTA Ukrainian

На початку моєї юридичної кар'єри (у 90-х роках) українські юридичні фірми тільки починали створюватися. У цей час також була заснована юридична фірма Верітас – одна з перших в Одесі (та й в Україні) приватних юридичних фірм, яку очолив Артур Ніцевич. Фірма росла та розвивалася, згодом змінила назву. Проте я не одразу стала частиною команди.

Свою кар'єру я розпочинала у великій експедиторській компанії, пройшовши шлях до начальника юридичного відділу. Там я отримала цінний досвід і розуміння роботи морської та транспортної галузі в цілому, а також експедиторського бізнесу зокрема. Таким чином, я змогла запропонувати Міжнародній юридичній службі, як вона тоді називалась, не лише свій юридичний досвід, але й глибоке розуміння роботи морегосподарської та транспортної галузі, знання транспортної документації та організації логістичних ланцюжків.

Interlegal – це фірма з фокусною спеціалізацією у сферах шипінгу, транспорту й міжнародної торгівлі. Завдяки цій спеціалізації я отримала унікальну можливість реалізуватися як юрист у морській галузі.

Моя основна практика у фірмі – шипінг. Робота в цій галузі вимагає від юриста не лише глибоких знань міжнародного права, але й швидкого та ефективного реагування. Тут дуже важливі особисті риси юриста, а саме: вміння зорієнтуватися в ситуації, надати клієнту необхідну пораду, допомогти прийняти правильне рішення. Шипінг – це бізнес, де панують чоловіки. Мені, як жінці, було досить складно домогтися довіри чоловічої аудиторії клієнтів. Запорукою успіху стали знання предмета, увага до деталей, вміння слухати та розуміння цілей клієнта. Жіночий підхід теж зіграв певну роль. Найважливішою була можливість використовувати досвід, напрацьовану роками практику, а також допомога та підтримка колег.

У 2001 р. стало очевидно, що на новий, якісно вищий рівень роботи фірму може вивести використання електронних технологій та активний вихід на міжнародний ринок юридичних послуг. Тоді був проведений ребрендинг фірми, в результаті чого була створена Міжнародна юридична служба Interlegal.

Такий розвиток надав мені можливість перейти на новий щабель кар'єри. Я стала старшим юристом та очолила практику міжнародного комерційного арбітражу. Важливу роль в цьому зіграли мої знання іноземних мов, адже моя перша професія – філолог.

Галузі, в яких практикує Interlegal, нерозривно пов'язані з практикою міжнародного комерційного арбітражу, в тому числі ГАФТА та ФОСФА, ЛМАА. Традиційно саме ці арбітражні інститути є місцем розгляду спорів, закріпленим у контрактах. В державних судах також розглядається чимало справ, але в морській індустрії (шипінгу) набагато більше значення має саме міжнародний комерційний арбітраж, що й визначило спеціалізацію Interlegal.

У 2012 р. я стала асоційованим партнером. З цього часу, тепер вже у статусі партнера, я є частиною менеджменту фірми. Для мене це було значним кроком тоді та й зараз продовжує бути викликом. Управління юридичною фірмою – особливе мистецтво, яке потребує багато спеціальних знань та навичок. Я опинилась у чудовій команді колег-партнерів, зокрема, Артура Ніцевича, Миколи Мельникова, Артема Скоробогатова.

На сьогодні в Interlegal 5 партнерів. Членом партнерської команди стала Ірина Воєводіна. Таким чином, «жіноча» частина посилилась. Вважаю, що головне для партнера – це постійний розвиток, здатність рухатися вперед та бачити перспективи цього розвитку. Гендерний фактор, на мою думку, відіграє меншу роль. Партнерство – командна гра, тут найбільш важливими є узгоджена позиція та злагоджена робота всіх разом і кожного партнера окремо.

Партнер – це «обличчя» фірми, носій її корпоративної культури. Ще одним важливим аспектом роботи партнера є участь у різних заходах (конференціях, круглих столах, семінарах тощо), а також організація заходів подібного роду. Активна діяльність Interlegal в цьому напрямку дає майже необмежені можливості для реалізації. Особливо цікавим та важливим заходом є Морські дні в Одесі, які збирають експертів морської, транспортної та торговельної галузей.

Цього року виповниться 10 років, відколи я прийшла до фірми. За цей час я пройшла всі ступені кар'єрних сходів – від молодшого юриста до партнера. В цьому просуванні немає особливого секрету: особистий зріст йшов за розвитком фірми, яка надавала та продовжує надавати стимули й можливості рухатися вперед.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати