27 March 2018, 10:35

TIPS for women: як досягти кар’єрних висот?

Опубліковано в №12-13 (614 -615)

Лана Сінічкіна
Лана Сінічкіна «Arzinger» партнер, адвокат, керівник практики антимонопольного та конкурентного права

По-перше, одразу хочу зазначити, що кожна людина має власний рецепт успіху, тому я буду говорити виключно про свій досвід і своє сприйняття досвіду тих людей, які мені близькі. По-друге, мої рекомендації навряд чи стосуватимуться саме жінок, а скоріше будуть універсальними для представників обох статей. На мою думку, різниця між становищем чоловіка та жінки на кар'єрному шляху може полягати лише в тому, що жінці на керівній посаді, напевно, частіше доводиться зіштовхуватися з певними стереотипами суспільства, в тому числі потенційних клієнтів і партнерів. Однак всі стереотипи цілком можна подолати, тому на них не варто зациклюватися.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Щоб не забирати у читачів забагато часу, я вирішила представити свої поради у вигляді тез із мінімальними ліричними відступами. Я спробувала структурувати принципи та правила, які допомогли мені прийти до партнерства в юридичному бізнесі та, напевно, можуть застосовуватися не лише в юридичній кар’єрі.

1. Любіть те, що ви робите

Любіть цілі, які ви перед собою ставите, та процес їх досягнення. Любіть професію. Любіть кожен, навіть найбільш складний момент, який ви переживаєте у роботі. Якщо у Вас буде це почуття, то всі інші нижче зазначені рекомендації виконуватимуться з легкістю. А якщо раптом цього почуття немає, то не потрібно соромитися зізнатися собі в цьому. Не втрачайте час знайти той шлях, який вам до душі.

2. Професіоналізм чи навіть перфекціонізм

Якщо ви не станете професіоналом у своїй сфері, то ніколи не зможете отримати довгострокову довіру з боку клієнтів, визнання колег та вашої команди. Багато людей помиляються, думаючи, що з приходом юриста на партнерську посаду йому не доведеться більше вичитувати меморандуми, розробляти процесуальні стратегії та робити «драфти» юридичних документів. Партнер завжди повинен залишатися «у професійній обоймі» – блеф добре розпізнається як колегами, так і клієнтами. Звичайно, з часом в команді партнера будуть відточуватися вузькі спеціалізації окремих її членів, які в деяких сферах можуть і повинні розбиратися краще, ніж партнер, однак стратегічне розуміння, управління ризиками та так званий «helicopter view» у партнера завжди повинен залишатися на найвищому рівні.

3. Націленість на постійний розвиток

Як тільки ви зупинитеся і вирішите, що досягли всіх кар’єрних висот, вважайте, що вас можна «списувати». У настільки конкурентному бізнесі, в такому мінливому політичному та регуляторному середовищі в Україні ви просто не маєте права зупинятися. Мова йде не лише про розвиток ваших професійних характеристик. У сьогоднішньому світі все більше уваги необхідно приділяти вдосконаленню ваших «soft skills», тобто особистісних умінь та навичок, а також постійно відстежувати нові тенденції, технології тощо.

4. Не бійтеся виходити зі своєї зони комфорту

Потрібно щоразу ставити перед собою нові виклики, подолання яких викликає у вас дискомфорт. Тільки так ви станете сильнішими та впевненішими у собі. Саме впевненість у собі є основною цеглинкою у фундаменті вашої кар'єри.

5. Вміння спілкуватися з людьми, в тому числі з клієнтами

Цікавтеся їхніми проблемами, щиро намагаючись допомогти. Я скажу навіть більше, не завжди рішення проблеми клієнта лежить виключно у площині юридичної професії. Клієнту хочеться бачити в юридичному партнері не сухого, «зашореного» юриста, відірваного від реальності, а особистість, здатну запропонувати комплексні методи вирішення проблеми й досягнення результату. Це не про «вирішення питань» за допомогою корупційних інструментів. Я одна з тих, хто відкрито виступає проти таких методів. Мається на увазі те, що часто практичне вирішення завдання клієнта лежить зовсім не у стандартних юридичних процесах, а вимагає бізнес-орієнтованого підходу, погляду справжнього радника.

6. Навичка професійного управління своїм часом

У нашому житті ця навичка особливо важлива не лише для ефективної побудови робочих процесів, управління проектами, але й для гармонійного особистого життя, що важливо для представниць саме жіночої статі. Для жінки особливо важко забезпечити «work-life balance», оскільки їй за традицією властиво більше часу інвестувати в побудову домашнього затишку, виховання дітей, збереження молодості та привабливості. Правильна організація свого часу та простору, вміння однаково якісно планувати як робочі, так і особисті завдання дозволить кожному досягати поставлених результатів у всіх життєвих сферах, не відчуваючи докорів сумління від ненормованого робочого процесу.

7. Працездатність

Для того щоб вирватися в інший квадрант вашої кар'єри, вам необхідно навчитися виконувати набагато більше завдань за той самий проміжок часу, ніж ваш середньостатистичний колега. Відточеність знань та навичок, вміння змусити себе докласти максимум зусиль в необхідний момент стануть запорукою перемоги на довгій дистанції.

8. Спостережливість, стратегічне бачення

Не варто зациклюватися на поточних процесах. Завжди аналізуйте. Обертайтеся назад і давайте оцінку вашим діям, досягненням та помилкам. Дивіться вперед! Прогнозуйте, міркуйте, радьтеся!

9. Певна частка ризику і сміливість у прийнятті рішень та освоєнні нових горизонтів

Без цього ви завжди будете «бовтатися» в червоному океані, навіть усвідомлюючи нові можливості. Звичайно, ризик повинен бути виправданим, але все ж таки він є неодмінною частиною життя кожної успішної людини.

10. Не загордитися

Кожному юристу, а тим більше тому, хто досяг висот у кар'єрі, властива певна корона на голові. Зоряна хвороба «скосила» дуже багато талановитих людей не тільки на юридичних теренах. Прагнення до постійного саморозвитку, концентрація на людських цінностях і робота над гармонійним існуванням дозволять запобігти цій хворобі.

Цей список порад можна продовжувати до нескінченності. Його можна доповнювати, трансформувати згідно з тим темпом, в якому сьогодні розвивається наш світ. Такий список не може бути константою. Однак завжди залишаться принципи, без яких успішний розвиток у професії неможливий. Водночас важливо не просто говорити про ці правила, а пам'ятати та завжди їх дотримуватися, що вважається найскладнішим завданням.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати