24 November 2017, 18:15

Портрет професії: юрист

Опубліковано в №47 (597)

Катерина Криворученко
Катерина Криворученко спеціаліст експертно-аналітичного центру HeadHunter Україна

Вже багато років поспіль професія юриста не втрачає своєї актуальності, а хороші фахівці залишаються затребуваними на ринку праці. HeadHunter Україна проаналізував базу резюме та презентує портрет юриста, який сьогодні перебуває у пошуку роботи. Дані були взяті за період з січня до вересня 2017 року.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Поняття «юрист» містить широкий спектр різних спеціальностей: починаючи від юрисконсульта і закінчуючи адвокатом, прокурором, суддею або співробітником пенітенціарної установи. При цьому юристи потрібні в усіх сферах діяльності (виробництво, продажі, банківський сектор, медицина, освіта, нерухомість, будівництво та ін.), адже наше життя багато у чому регламентується законами. Діяти в правовому полі нам допомагають служителі Феміди.

Спеціалісти Міжнародного кадрового порталу hh.ua проаналізували, який він – юрист, що сьогодні шукає роботу.

Юридична сфера – одна з тих, де спостерігається гендерний баланс. Співвідношення чоловіків і жінок серед шукачів майже однакове: 53% чоловіків і 47% жінок.

1343фф

Половина юристів, які шукають роботу на hh.ua – це люди віком від 26 до 35 років. 26% – фахівці 36-45 років. Резюме від шукачів віком до 25 років – 13%, а після 45 років – 7%.

6457пао

Якщо говорити про освіту та досвід роботи шукачів-юристів, то 70% розміщених на сайті резюме належать кваліфікованим фахівцям з досвідом роботи понад 6 років. Майже всі фахівці мають вищу освіту.

іпввввв

Серед усіх спеціалізацій юридичної сфери найбільше представлені три, а саме: юрисконсульт, договірне і корпоративне право.

768989плп

При цьому сучасний юрист повинен бути не просто фахівцем у якійсь певній сфері юриспруденції, а ще й професіоналом, який розбирається у бізнесі клієнта. Більшість завдань, які ставляться перед юристами, лежать у крос-функціональній площині. Сьогодні служителям Феміди мало знати лише «букву закону». Крім специфічних знань, будь-якому фахівцю на ринку праці (юристи – не виняток) необхідно мати певні особистісні характеристики, так звані soft-skills. Юристи на hh.ua зазначають наявність у себе таких умінь: ведення переговорів, ділова комунікація, робота в команді, грамотна мова, управління персоналом і робота з великими масивами інформації.

35556авпао

Окрім того, відносини між юридичними фірмами та їхніми клієнтами все більше і більше функціонують у форматі такої бізнес-моделі як «постачальник послуг – клієнт». Це призводить до того, що юридична фірма та її фахівці повинні бути гнучкими, швидкими й доступними для своїх клієнтів. Отже, всі найпоширеніші soft-skills, які вказують у своїх резюме шукачі-юристи, наразі затребувані у роботодавців, оскільки юридичні компанії виступають у ролі партнерів для своїх клієнтів.

Як показав аналіз бази резюме, сьогоднішні юристи – це фахівці з набором специфічних знань, досвідом роботи та універсальними навичками. У професії представлені майже у рівній кількості як чоловіки, так і жінки. Найпоширеніші спеціалізації: юридичні консультації, договірне і корпоративне право. Водночас є представники інших напрямків: адвокатура, нерухомість, трудове, податкове право тощо.

*Дані були отримані в результаті аналізу бази резюме юристів на Міжнародному кадровому порталі hh.ua за період січень-вересень 2017 року.

0
0

Останні коментарі

Спасибо за толковую статью! Юрист- действительно очень сложная, но высокооплачивая работа. Когда-то сталкивался с юристом Андреем Селепеем: http://file.liga.net/persons/selepey-andrey Очень поразил его профессионализм!

Додати коментар

Відмінити Опублікувати