16 July 2013, 12:33

Перевірки органів державного контролю

Російський досвід та українські реалії

Опубліковано в №29-30 (371-372)

Неодноразово «Юридична газета» наголошувала на тому, як важливо розуміти, за якими законами функціонує ринок юридичних послуг країн СНД, чим він живе, які можливості має та чи інша компанія на цьому ринку, чим вона може бути корисною своїм клієнтам. Досить приємно було знайти багато однодумців, що розділяють позицію нашого видання, під час 8­го Форуму юридичних фірм СНД, який проходив 26–29 червня 2013 р. в Києві та Одесі.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Потрібно сказати, що цей Форум проводиться з 2006 р. щороку в різних країнах СНД і є головним майданчиком для широкоформатної зустрічі юристів, які спеціалізуються у сфері супроводу бізнесу. За весь час свого існування Форум збирає керуючих і старших партнерів провідних юридичних фірм Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Грузії, Казахстану, Киргизстану, Молдови, Росії, Таджикистану, Туркменістану, України та Узбекистану, а також партнерів міжнародних юридичних фірм з усього світу з єдиною метою – обговорити актуальні проблеми законодавства та правового регулювання бізнесу. Варто відзначити, що серозні питання юридичного бізнесу на Форумі юридичних фірм СНД обговорюються у дружній та невимушеній обстановці.

Традиційно окрім тем, що відносяться до проблем суто юридичного бізнесу та юридичних компаній, під час Форуму обговорюються питання й конкурентного законодавства. Не став винятком і цьогорічний форум. Так, досить змістовну промову виголосила керівник групи адміністративно­правового захисту бізнесу юридичної компанії «Пепеляєв Груп» (Росія) Олена Овчарова.

 

Перевірки органів державного контролю: ризики та потенціал

«Наша компанія відома на російському ринку як компанія, що займається наданням комплексних юридичних послуг для бізнесу, – поділилася спостереженнями Олена. – Очевидною в останні роки стала потреба бізнесу в роботі з так званими регуляторними ризиками або з ризиками, пов’язаними з пост­контролем з боку різного роду інспекцій, федеральних служб, що як інспекції виходять на різноманітні перевірки».

Насправді ризиком у Росії є вже самі торговельні підприємства, які зазвичай контролюються методом перевірок. Також ризиком є спостереження, моніторинг. Моніторинг, до слова, поширюється на всіх, хто так чи інакше використовує бюджетні гроші або пільги. Щодо спостережень, це дуже поширена форма, яка застосовується уповноваженими банками у сфері валютного контролю.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати