Популярні матеріали

30 December 2016, 14:01

"Необхідним рецептом успіху реформ повинен бути відхід від популізму та самопіару", - О. Маліневський

Олег Маліневський
Олег Маліневський «EQUITY» Партнер

- На Вашу думку, яким був рік, що минає для українського юридичного бізнесу?

В цілому, вітчизняний ринок може віднести 2016 р. до власного активу. Адже основні гравці вже пристосувалися до нинішньої політичної й соціально-економічної ситуації та демонструють відчутну бізнесову активність. З-поміж основних галузевих трендів варто відзначити наступні: традиційна популярність практик вирішення спорів, банкрутства та банківського права, що зумовлено подальшим дефіцитом ліквідності більшості секторів економіки, подальшою ліквідацією банків, відсутністю ефективного врегулювання питання реструктуризації кредитної заборгованості тощо;

  • значне зростання частки практики кримінального права, а саме White-Collar Crime, що не в останню чергу зумовлено рішучою політикою держави у сфері подолання корупції та надактивною позицією новостворених антикорупційних органів;
  • поява інтересу до інституту виконання судових рішень, що зумовлено наміром держави відмовитися від власної монополії у цій сфері та запровадити інститут приватних судових виконавців.

Загалом, реформаторська діяльність держави наразі перебуває у надактивній законодавчій фазі, змінюючи ландшафт і в інших важливих сферах юридичної практики (держзакупівлі, антимонопольне право, цінні папери, корпоративне право та ін.).

Яким був для Вашої компанії?

- Безумовно, рік, що минає, був для команди FCLEX вдалим, дуже насиченим на цікаві проекти та вельми продуктивним. Він подарував нам багато нових відомих клієнтів, які довірили нам свої чи не найчутливіші (принаймні з репутаційного боку) проблеми. Подібна довіра – це найбільший скарб нашої компанії, основа основ стратегії її розвитку.

Назвіть три головні події/досягнення 2016 року, що сталися з Вашою юрфірмою?

По-перше, ми розширили коло постійних клієнтів. Цей рік надав нам можливість співпраці з новими, цікавими та відомими компаніями й особистостями, переважно з підприємницьких кіл, більшість з яких – лідери у своїх галузях економіки.

По-друге, ми зміцнили команду та розширили практики. Окрім подальшого розвитку практик вирішення спорів та банкрутства, цьогоріч ми приділили багато уваги практиці кримінального права (White-Collar Crime), що вплинуло на економічні показники фірми, дозволило залучити нових клієнтів. Загалом, ми виявили тенденційну річ – поєднання практики вирішення спорів та White-Collar Crime не лише дає економічну синергію, а є вимогою часу, з урахуванням тенденцій до законодавчої криміналізації порушень у сфері господарської та службової діяльності, стиранням чіткої грані між приватним спором та кримінальним правопорушенням.

По-третє, важливим є визнання серед колег та в експертних колах. Вхід до ТОП-15 загальнодержавних рейтингів, численні міжнародні, галузеві й індивідуальні відзнаки в ключових для нас практиках вирішення спорів, банкрутства та кримінального права, які були зібрані командою цього року, свідчать про те, що на юридичному ринку у нас сформувалась необхідна репутація, а за всіма показниками ми увійшли до когорти лідерів.

Чого очікуєте від 2017 року?

- На майбутнє я прогнозую збереження загальнодержавних тенденцій та позитивну динаміку розвитку юридичної практики. При цьому багато що залежатиме від успішності впроваджуваних реформ, особливо судової. На мою думку, необхідним рецептом успіху повинен бути відхід від популізму та самопіару, зайвого акценту на зміну облич та декорацій у бік забезпечення комплексності та системності законодавчих перетворень, їх глибокого науково-практичного підґрунтя.

Новорічне побажання колегам.

Колегам бажаю виконання найамбітніших бізнес-планів, професійного драйву, наснаги, нових справ і проектів, розширення горизонтів власної юридичної практики та відчуття неповторного смаку нових перемог!

1
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати