Популярні матеріали

27 March 2018, 14:51

Клієнти та адвокати

Юлія Курило
Юлія Курило «СК ГРУП, АО» партнер, керівник судової практики та міжнародного арбітражу

Які методи боротьби за клієнта насправді працюють? Існує думка, що успішними на ринку є адвокати, які працюють якісно, тобто задовольняючи очікування свого клієнта та навіть більше. Вважається, що в бізнес-адвокатурі важливими є 7 критеріїв, які відрізняють якісного адвоката.

Комерційна обізнаність

Клієнт хоче впевненості, що адвокат розуміється на тому, які соціальні, політичні, економічні важелі впливають на цей бізнес у коротко- та довгостроковій перспективі, як той бізнес працює. Проте не менш важливими є дбайливе ставлення адвоката до дотримання строків виконання юридичних послуг, ефективного використання коштів клієнта, збереження комерційної таємниці.

Навички ефективних комунікацій

Переконливий спікер, який презентує свої доводи перед судом, має бути здатним доступно пояснити клієнту складну інформацію. Є вислів: «Якщо ти не здатен пояснити зміст своєї ідеї дитині, яка тебе зрозуміє, ти не розробив таку ідею до кінця». Складана, але корисна вправа – навчитися пояснювати клієнтові складнощі й тонкощі законодавства без застосування зарозумілих висловів.

Увага до деталей

Гостре око, акуратність, скрупульозність – запорука успішності. Неправильне слово в юридично значущому документі чи прикра описка можуть коштувати бізнесу як клієнту, так і його адвокату.

Навички управління часом

Дотримання дедлайнів передбачає наявність в адвоката добре розвинених навичок з тайм-менеджменту. Комунікація з клієнтами з цього приводу є дуже важливою, особливо у випадку, коли дедлайни об’єктивно не можуть бути дотримані. Дуже часто їх порушення має ланцюгову реакцію, передбачити наслідки та масштаби якої адвокат не здатний. Отже, відвертість у цих питаннях є запорукою задоволення клієнта у віддаленій перспективі, навіть якщо так сталося і строки було порушено.

Академічність

Професія юриста є дуже вимогливою інтелектуально. Обробляти та тримати в пам’яті значні обсяги інформації, робити висновки та діяти ефективно в умовах тиску неможливо без серйозної академічної бази, глибоких теоретичних знань, отриманих під час навчання. Додаткові поглибленні знання та спеціалізація дуже сприяють успіхам у професійному житті.

Впевненість у собі

Важливо відрізнятися від інших. Ентузіазм, наполегливість у здобутті відповідного досвіду, націленість на результат – у довгостроковій перспективі вирізняють насправді хорошого адвоката.

Здатність до дослідження, аналітичні навички

Всім подобається виблискувати в суді, вигравати справи. Однак чого це вартує? Читання великого обсягу матеріалів, збирання, аналіз фактів, цифр, інформації, вміння побачити важливе, відкинувши зайве, дистилюється в дещо дуже важливе – якість.

Багаторічний досвід роботи та взаємодії з різними клієнтами свідчить про те, що цей вибір завжди взаємний: адвокат знаходить свого клієнта, а клієнт завжди залишається зі своїм адвокатом/юристом. Як не крути, але Евріпідове «Скажи мені, хто твій друг, і я скажу, хто ти» повністю можна адаптувати для відносин клієнт-адвокат.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати