19 червня 2015, 13:38

Життя по-королівськи

Опубліковано в №24-25 (470-471)

Анна Трішичева
Анна Трішичева журналіст, спеціально для «Юридичної Газети»

IMG_7630


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Великобританія… Країна дощу, люльок та вечірнього чаю. Напевно, кожна людина у своєму мріє хоча б раз за все життя відвідати батьківщину Шекспіра – прогулятись тауерським мостом, сфотографуватись на фоні Біг-Бену, помилуватись королівською охороною біля Букінгемського палацу. Але деякі наші співвітчизники бажають поєднати свою долю з Британією більш міцно, починаючи від навчання своїх дітей і тій країні і закінчуючи повною іміграцією. І такі люди зустрілись 09.06.2015 на семінарі «Британські імміграційні правила для охочих поїхати до Великобританії на роботу та навчання, інвестувати в країну чи відкрити у ній компанію». Захід пройшов у Києві у межах презентації юридичною компанією Bower Cotton своїх послуг та за підтримкою освітнього агентства «Бізнес-Лінк».

Голова представництва юридичної компанії в Україні Юрій Шилов розповів учасникам зустрічі про основні моменти та юридичні нюанси щодо в’їзду, переїзду та життя у Великій Британії: відкриття рахунку в Англії, реєстрація бізнесу, купівлі нерухомості, отримання візи та громадянства. До речі, пан Шилов на своєму особистому досвіді вивчив багато питань, пов’язаних з організацією переїзду та життям у Великобританії, оскільки його син понад 5 років навчався в англійській школі.

«Ключова різниця між англійською юридичною фірмою та українською – це підхід та відповідальність», –  почав презентацію пан Шилов. За його словами, перед тим, як стати клієнтом британської компанії, треба пройти доволі непросту процедуру ідентифікації – юрист повинен знати, хто є потенційним клієнтом. Потім, якщо приблизно двотижнева процедура ідентифікації проходить вдало, між клієнтом та юркомпанією погоджується та підписується завдання, що вміщує перелік та вартість послуг, терміни виконання. «І тільки потім ми можемо почати надання послуг», – наголосив юрист.

Чому така складна процедура? За його словами, не в останню чергу вона пов’язана з матеріальною відповідальністю – британська юридична компанія обов’язково повинна бути застрахована від ризиків навмисного недоброякісного надання послуг.

Щодо купівлі нерухомості у Великобританії, доповідач зазначив, що важливу роль у цьому процесі відіграє соліситер – щось на кшталт нотаріуса в Україні. Цей спеціаліст слугує своєрідним мостом між продавцем та покупцем нерухомості, перевіряючи «на предмет відповідності» як першого, так і другого. «Прийшовши до соліситера, громадянин України, на жаль, не може бути ідентифікований спеціалістом. Це пов’язано з тим, що наша країна поки не належить до зони Євросоюзу. Тобто соліситер просто не має змоги перевірити громадянина по певних базах, ознайомитись з його кредитною історією, і, як наслідок, допомогти з покупкою нерухомості», – зазначив юрист, додавши, що в штаті його компанії є кваліфіковані соліситери, що можуть допомогти клієнту підготуватись до купівлі нерухомості та пройти всю необхідну перевірку.

Відкриття рахунку в Британії, є також доволі складною процедурою для громадян цієї країни, що вже говорити про іноземців. Навіщо в Англії відкривати рахунок? «Якщо у цій країні ви плануєте відкривати бізнес, навчати своїх дітей, формувати свою кредитку історію, маєте нерухомість, то вам цей рахунок обов’язково знадобиться», – повідомив зацікавленим слухачам Юрій Шилов. Direct Debit – пряме списання всіх платежів, які автоматично встановлюються платником на своєму рахунку – під час обслуговування нерухомості, для прикладу. Ця опція, зазначив доповідач, допомагає під час формування кредитної історії. Якщо особа має розрахунковий рахунок, певну кредитну історію, банк по ній може побачити джерело приходу грошей, як вони витрачаються – це може позитивно вплинути, на думку банку, про неї як про потенційного та надійного клієнта. «Ми працюємо і з невеликими банками, і з різноманітними фінансовими організаціями», – додав пан Шилов.

Якщо українець бажає зареєструвати у Великобританії компанію, зробити це юрист радить на ім’я громадянина цієї країни. У принципі українець може звернутись до будь-якої юркомпанії, яка за день-два-три зареєструє компанію на його ім’я. Але рахунок таким чином буде відкрити неможливо – не пройшовши ідентифікацію до банку, і, як наслідок, він не зможе отримати свідоцтво платника ПДВ. «У такому випадку ми пропонуємо наймати офіційних приватних юристів, що стануть директорами та засновниками, а ви зможете контролювати компанію як співробітника, чи навіть заступника директора… З часом якщо буде бажання, ви зможете перереєструвати цю компанію на себе», – радить представник Bower Cotton.

Отримати громадянство Великобританії, за словами доповідача, може людина, що досягла 18 років, була постійно на її території протягом 5 років (можливістю виїхати не більше на 450 днів у сумі), пройшла спеціальний тест (24 питання – тест про британське життя, історичних особистостях і т.д.), не порушила жодного міграційного закону. «Взагалі, щоб отримати британське громадянство, треба постаратись, але за період 5-річного перебування у країні про неї дізнатись можна багато», – додав доповідач.

Також Юрій Шилов розповів про юридичні послуги, що надає його компанія українцям, які бажають відправити свою дитину для навчання за кордон. Зокрема, це консультація з питання відкриття рахунку, добір і організація зустрічей з агентствами нерухомості, отримання кредитування для купівлі автотранспорту, а також – консультація для отримання посвідки на проживання та громадянства Великобританії. Від освітнього агентства «Бізнес-Лінк» клієнти отримують необхідну допомогу у виборі школи, а по прибуттю зустріч в аеропорту і супровід у британські школи.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати