19 березня 2013, 18:20

Відновлення кредитування економіки

Результати обговорення за круглим столом

Опубліковано в №12 (354)

Питання кредитування є одним з головних у веденні бізнесу. Тож 5 березня 2013 року у конференц-залі ІА «Укрінформ» відбулася відкрита дискусія на тему: «Відновлення кредитування економіки: які механізми закладено для цього у державній Програмі Уряду?» Захід було проведено за ініціативи ГО «Ліга фінансового розвитку».

Як наголошувалося на засіданні, проблема кредитування існує з 2008 року, і ніби знаходяться певні рішення, проте поки що не можна констатувати чіткого зростання кредитування. За минулий рік обсяг кредитного портфелю становив 2,7%, що є невеликим показником порівняно з показником ВВП 3,4%.

Нещодавно уряд прийняв проект програми щодо кредитування, більша частина пунктів якої не визначає конкретних заходів з покращення кредитування, що викликало певну хвилю критики з боку гравців ринку.

Олександр Дубихвіст, директор Департаменту з управління валютним резервом та здійснення операцій на відкритому ринку НБУ, наголосив, що питання кредитування є одним з основних для Національного банку України, оскільки процентний дохід – одна із суттєвих складових дохідної статті будь-якого банку. Традиційно в українському банківському секторі кредитування – це основний драйвер розвитку банківської системи.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати