12 березня 2013, 12:46

Результати роботи регулятора фондового ринку за 2012 рік та найближчі плани

Підсумки прес-конференції

Опубліковано в №11 (353)

Проведення щомісячних прес-конференцій стало доброю традицією в діяльності Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі – НКЦПФР), а 21 лютого цього року було проведено підсумкову прес-конференцію за результатами 2012 року. В ході цієї зустрічі представникам ЗМІ було представлено напрацювання регулятора та оприлюднено плани на поточний рік.

Відкрив зустріч Дмитро Тевелєв, голова НКЦПФР, який акцентував увагу присутніх на нормотворчій діяльності комісії протягом 2012 року.

Сам 2012 рік став першим у діяльності регулятора на правах Національної комісії, що суттєво впливає на статус та значення цього органу. Протягом минулого року було проведено глобальне скорочення в лавах регулятора, зокрема з діючих 26 територіальних управлінь залишилося тільки 10, на які покладено завдання реалізовувати функції регулятора фондового ринку.

Пан Тевелєв наголосив, що однією з новинок 2012 року стало впровадження електронної звітності професійними учасниками фондового ринку. Цей крок став вагомим, оскільки завдяки електронній формі звітності значно полегшується перевірка поданих звітів. Подача звітності в електронній формі є економнішою і для учасників фондового ринку, оскільки заощаджується чимала сума коштів, які могло би бути витрачено на папір (наприклад, Дмитро Тевелєв навів ситуацію, коли Українська біржа подала звітність на 34 000 аркушів, а учасників фондового ринку, як відомо, існує багато), а також даний вид звітності не потребує значних витрат на зберігання звітності регулятором.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати