22 січня 2016, 0:04

Президент України сподівається на очищення національної судової системи

Опубліковано в №1-2(499-500)

03ac3cc3e6ad8d2309c00e3367afe213_1452787238_extra_large


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


14.01.2016 р. у будівлі Мистецького арсеналу в м. Києві відбулася прес-конференція Президента України Петра Порошенка. На захід були запрошені понад 200 представників національних та іноземних ЗМІ, які отримали змогу протягом тривалого часу ставити свої запитання Гаранту Конституції.

Зустріч розпочалася зі вступного слова очільника країни, під час якого він коротко охарактеризував події, що відбулися у минулому році. Окремий акцент був зроблений на тому, що до цього часу на території України триває воєнний конфлікт, який стоїть на заваді повноцінного розвитку держави. Попри це, підкреслив Президент, протягом минулого року були проведені численні реформи.

Що ж до самого конфлікту, то його вирішення в цьому році стане пріоритетним напрямом у роботі Гаранта. Також Президент намагатиметься ініціювати початок процесу деокупації півострову Крим, для чого має намір заручитись іноземною підтримкою. Зміни очікують і на військовослужбовців-контрактників. Сума їхнього щомісячного забезпечення перевищить 7 тис. грн. Це, на переконання П.Порошенка, дозволить підвищити престиж контрактної армії. Втім, не відмовиться Україна і від призову, адже, як зазначив президент, кожен 20-річний хлопець має отримати належну військову підготовку.

Також Гарант звернув увагу на те, що поїздки до Європейського Союзу без віз нарешті мають стати реальністю вже цього року. «Протягом найближчих днів я подам останні першочергові кілька законопроектів, які пришвидшують формальні процедури Євросоюзу, які необхідні для запуску безвізового режиму. В тому числі йдеться і про повернення норми про електронне декларування доходів державних службовців», - сказав П. Порошенко.

За його словами, рух європейською дорогою обов’язково має бути двостороннім. «Нам слід розчистити дорогу до України для потоку європейських і світових інвестицій. Бо інвестиції – це робочі місця. Інвестиції – це є відновлення економічного зростання. Інвестиції – це питання добробуту кожного окремого українця. Цього року я нарешті прогнозую мільярдні інвестиції в українську економіку», - вважає Президент України.

Тобто від іноземців, окрім дипломатичної співпраці та остаточного відкриття кордонів Старого Світу для українців, Гарант очікує й суттєвих інвестиційних вливань. Вони не лише стануть підтримкою для національно економіки, а й сприятимуть боротьбі з корупцією у межах держави. Цьогоріч на повну силу повинні запрацювати антикорупційні органи, створені у минулому році, що також підвищить бізнесову привабливість країни.

На його думку, європейська інтеграція – це ще й добрий стимул для боротьби з корупцією. Антикорупційна стратегія на поточний рік передбачає вихід Національного антикорупційного бюро на проектну потужність; повний перехід органів влади на електронні тендерні закупівлі; подальша дерегуляція та приватизація нестратегічних державних компаній і якнайшвидший запуск Національного агентства із запобігання корупції, оскільки це ще один лакмусовий папірець нашого безвізового режиму.

Також до числа основних пріоритетів 2016 р. увійде й реформування судової системи. Основним завданням у цій частині є очищення царини від недобросовісних служителів Феміди. Президент висловив жаль з приводу того, що Венеціанська комісія розкритикувала ініціативу тотального звільнення законників і запевнив, що очищення відбуватиметься індивідуально. Великі надії у цьому процесі він покладає на прийняття змін до Конституції України у частині правосуддя. Нагадаємо, зараз відповідний законопроект знаходиться на розгляді Конституційного Суду України. Цим документом визначаються нові вимоги до охочих отримати судову мантію та до тих, хто вже здійснює правосуддя. Як зазначив Президент, конституційні зміни стануть основою для трансформації національного судочинства у відповідності до світових стандартів.

В той же час Глава держави нагадав про  децентралізацію, як про один з дуже важливих кроків. Попри те, що відповідні зміни до Конституції все ще перебувають в режимі стенд-бай у Верховній Раді, фінансові можливості місцевого самоврядування вже зараз збільшено на 40%. «Коли ми говоримо, що передаються реальні права територіальним громадам, це одночасно означає, що передається і відповідний фінансовий ресурс, відповідні можливості, але й, відповідно, – відповідальність», - зазначив П. Порошенко.

За його словами, завдяки наявності політичної волі та сучасним технологіям суспільство нарешті отримало величезну кількість можливостей контролювати владу – від доступу до майнових реєстрів до антикорупційної системи електронних державних закупівель.

В свою чергу П. Порошенко найбільш важливими назвав податкову реформу, насамперед в частині адміністрування, та реформу системи охорони здоров’я.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати