20 листопада 2017, 16:48

Повернення додому

16.11.2017 р. юридична фірма «Астерс» спільно з Американсько-Українською Діловою Радою в межах проекту «АртАстерс» провела презентацію виставки «Повернення додому» відомого українсько-американського художника Анатоля Коломийця (1927-2014 рр.).

IMG_3052

Під час урочистої церемонії відкриття виставки Армен Хачатурян, старший партнер Астерс, зазначив: «Анатоль Коломиєць виїхав з України в юному віці, але незалежно від свого місця проживання (чи то Європа, чи США, де провів більшу частину життя), він продовжував працювати над образами своєї батьківщини, її людей, природи, історії та долі. Його роботи допомогли багатьом представникам української діаспори зберегти духовний зв'язок з рідною землею та надали їм сил досягти успіху в новій країні. У цьому аспекті художню місію Анатоля Коломийця складно переоцінити. Безперечно, що завдяки своєму таланту та відданості Україні він заслуговує більш широкого визнання на своїй Батьківщині. Саме тому ми дуже раді об'єднати зусилля з сім'єю Анатоля, щоб повернути його ім'я до України разом з його вражаючими роботами, які віддзеркалюють історію скіфів, козацьку славу, трагедії Голодомору і Чорнобиля та багато інших тем, що знаходять відгук у серцях українців. Ми раді, що у проекту «АртАстерс» з'явилася унікальна можливість презентувати роботи Анатоля Коломийця в Україні».

IMG_3005 (1) За словами доньки маестро Марти Коломиєць, яка була присутня під час урочистої церемонії, її батько хоча й прожив більшу частину життя поза Україною, але вона завжди була в його творчості. «Мій батько народився в Україні, а під час Другої світової війни його батько вивіз свою родину на захід. Однак все те, що він встиг пережити за 15 років життя в Україні, є частиною його творчості. Він всюди згадував Батьківщину.

Я вважаю, що він був «глобальним» українцем, хоча навчався в Бельгії, а творив в Америці. Проте його коріння завжди повертало його до дому – в Україну. Це високе повернення додому. Його картини відображають різноманіття життя українців. Тому, напевно, частина з них стосується трагедій (голодомору, Чорнобиля). Він завжди залишався патріотом, але й любив свою адаптовану Україну в Америці. Його роботи, з одного боку, досить космополітичні, а з іншого – в них завжди є щось з українським присмаком», – розповіла пані Коломиєць.

IMG_3011 (1) Президент Американсько-Української Ділової Ради (USUBC) Морган Вільямс, зазначив, що роботи художника мають сильний зв'язок з Україною: «Цього року відзначається 25 річниця встановлення дипломатичних відносин між США та Україною. Символічно, що наприкінці цього насиченого подіями року у нас з'явилася нагода презентувати виставку шанованого українсько-американського художника в межах проекту «АртАстерс», що має на меті популяризацію українського мистецтва.

Роботи, представлені на цій виставці, мають дуже сильний зв'язок з Україною. Анатоль Коломиєць народився в Україні у 1927 р. та емігрував до США у 1953 р. Протягом свого життя він зберігав найкращі та найцінніші риси своєї української спадщини. Його роботи є поєднанням універсальних цінностей та української культури. Для нас честь сприяти «поверненню додому» мистецтва Анатоля Коломийця».

Інформаційна довідка:

Анатоль Коломиєць був художником, добре знаним у Чикаго та в міжнародній спільноті. Він народився в Україні у 1927 р. Здобував освіту в Інституті Св. Луки (1948–1952 рр.) та Королівській академії наук, письменства та витончених мистецтв (1952–1953 рр.) у м. Льєж, Бельгія. Художник емігрував до Сполучених Штатів та оселився в Чикаго у 1953 р.

Анатоль Коломиєць мав 42 індивідуальні виставки. Понад 500 творів митця (як роботи маслом, так і аквареллю) знаходяться в численних приватних колекціях та галереях в Аргентині, Австралії, Бельгії, Англії, Франції, Сполучених Штатах, Канаді та Україні. У 2007 р. пану Коломийцю було надано звання Заслуженого художника України.

«АртАстерс» – це заснований у 2009 р. КСВ проект юридичної фірми «Астерс», покликаний підтримувати, пропагувати та популяризувати сучасне українське мистецтво, надаючи додаткові можливості художникам експонувати роботи у світлому та просторому приміщенні офісу для клієнтів і гостей фірми, а також для її співробітників.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати