23 квітня 2013, 11:34

Особливості ППП в Україні: реалії та перспективи

Друга міжнародна конференція «Прискорення ППП в Україні»

Опубліковано в №17 (359)

Понад 150 представників центральних і місцевих органів виконавчої влади, приватних компаній, громадських організацій та експертів обмінялися досвідом щодо перешкод, можливостей і підходів для реалізації проектів публічно-приватного партнерства (далі – ППП) в Україні, а також ознайомилися з міжнародним досвідом використання механізму ППП для регіонального економічного розвитку під час другої міжнародної конференції «Прискорення ППП в Україні». Організаторами заходу, присвяченого стимулюванню регіонального розвитку України шляхом застосування механізмів публічно-приватного партнерства, виступили Український центр сприяння розвитку публічно-приватного партнерства, Польський інститут публічно-приватного партнерства, Програма USAID розвитку державно-приватного партнерства.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


 

Невтішна тенденція

За словами першого заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Олександра Аліпова, незважаючи на недостатній досвід у впровадженні державно-приватного партнерства в Україні, Мінрегіонбуд працює над розробкою та вдосконаленням механізмів ДПП. При цьому зазначалося, що житлово-комунальна сфера є однією з пріоритетних для використання механізмів публічно-приватного партнерства.

На жаль, на сьогодні стан комунальної інфраструктури в Україні має стійку тенденцію до погіршення технічного стану. 37,7% водопровідних мереж, або близько 68 тис. км, знаходяться в аварійному і старому стані. 102 населені пункти в 17 регіонах України отримують питну воду за графіком. У 261 населеному пункті якість споживаної населенням питної води не відповідає нормативам на питну воду. Втрати питної води в мережах становлять 29%.

16 тис. теплових котлів, або більше ніж 20% від їх загальної кількості експлуатуються понад 20 років. Найбільше число таких об’єктів у Києві (73%), Севастополі (46%), Дніпропетровській, Львівській і Донецькій областях.

Не можна назвати задовільним і технічний стан теплових мереж, 15% яких знаходяться в старому і аварійному стані. Витрати умовного палива на відпуск теплової енергії в інженерних мережах минулого року становили 16,3 тис. тонн. Втрати в теплових мережах становлять близько 15%.

Не краще йдуть справи і з утилізацією побутових відходів. В Україні на сьогодні тільки два сміттєпереробні підприємства – у Києві та Дніпропетровську. За словами чиновника, в основному побутові відходи вивозяться на полігони. З 6 тис. українських полігонів, розташованих на загальній площі 9 тис. га, 292 (5%) – перевантажені, 986 (16%) – не відповідають нормам екологічної безпеки, 460 (8%) – потребують рекультивації. Попри те, що в 2010 році законодавчо встановлена вимога обов’язковості роздільного збирання побутових відходів, поки що вона впроваджена лише в 185 населених пунктах (переважно невеликих і середніх). У 8 населених пунктах працює 12 сміттєсортувальних станцій. Ще 16 таких станцій наразі будується.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати