15 грудня 2014, 17:12

Нечуюча художниця Галина Інгула: «Треба вірити, любити та сподіватися на краще»

Опубліковано в №24-25 (418-419)

IMG_9014 - копия


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Вона сама потребує підтримки, але намагається піклуватися про інших. Нечуюча київська художниця Галина ІНГУЛА щиро сприймає чужі біди та проблеми, і за нагоди усіляко прагне допомогти тим, кому важче. Так, лише нещодавно вона надала свої роботи на благодійний аукціон на Мальті, під час якого збирали кошти на підтримку українського режисера Олега Сенцова, заарештованого у Москві, а вже нині хоче допомогти пораненому учаснику АТО Олександру Швецову.

Олександр потребує лікування та протезування ноги. Кошти для нього збиратимуть під час благодійної акції у Національній парламентській бібліотеці України 30 вересня, у Всеукраїнський день бібліотек. У рамках цієї акції Галина пропонує придбати свої роботи – картини, авторські м’які іграшки та подушки, матрійки, декоративні вироби з дерева. Кошти передасть мамі Олександра.

У цій благодійній акції візьмуть участь нові роботи художниці, які нині знаходяться в експозиції Арт-галереї Національної парламентської бібліотеки. Виставка «Віра. Надія. Любов» відкрилась 25 вересня і триватиме до 9 жовтня.

– Найголовніше у житті – віра, надія та любов. Без цього неможливо прожити. Нині нам усім треба вірити у те, що все буде добре, сподіватися на мир та любити один одного, – каже Галина. – Я малювала, шила та розписувала подушки та іграшки з великою любов’ю, якою і ділюсь із усіма. Сподіваюсь, мої роботи створять відповідний настрій у всіх, адже нині нам це так необхідно.

Одна з головних робіт виставки – картина «Молитва за Україну», виконана у неповторному авторському стилі. Художниця розповідає, що на цьому полотні постаралася відобразити прагнення усіх людей до миру, спокою, злагоди, і сподівається, що картина викликатиме лише добрі думки та почуття, надихатиме на любов.

Галина не чує з дитинства. Малює теж з дитинства, але професійно займатися малярством почала у 2003 р., коли придумала свій авторський фентезійний стиль. Експериментувала зі спіралями та іншими геометричними формами, яскравими кольорами. Результат їй сподобався, і так з’явилася серія полотен «Планета Інгула». Навіть на цій виставці представлені своєрідні мініатюрні «планети» – яскраві розписані кульки зі спіралями, трикутниками, дивовижними квітами. Крім того, у експозиції – картини у стилі фентезі та класичного реалізму і декоративні вироби.

– Там ніколи не буває війн і завжди панує мир, – розповідає Галина про свою «планету». – Люди там якщо і сваряться, то дуже скоро миряться між собою. Ще там немає буденності та рутини. І часто зустрічаються різні фантастичні істоти – русалки, феї, сфінкси. Там також є чудернацькі коти, які зовні хоч трохи і схожі на наших земних, але мають певну магічну силу і завдяки цим чарам впливають на довкілля та всіх, хто поряд з ними.

IMG_8942

Найбільше відрізняються квіти: вони можуть набувати будь-яких форм і кольорів залежно від настрою спостерігача. В океанах і морях «планети» живуть дивовижні риби, які відрізняються від звичних нам. На деревах – чудернацькі птахи. Там дуже незвичне небо, і зорі там набагато більші – це не просто цяточки у небі, а великі, гарячі, неймовірних у нашому світі форм небесні тіла. Сонця там теж бувають різні: трикутні, квадратні, круглі, закручені спіралі. Є там і комети.

Люди на цій планеті нікуди не поспішають, завжди мають час на спілкування у кав’ярнях, біля моря та у замках. Коли хочуть, їдуть куди їм заманеться у своїх чудернацьких авто та поїздах – просто подорожують, відпочивають. До слова, не менш яскраві і оригінальні пейзажі та квіти і нашої рідної землі.

Нинішній творчий доробок художниці – понад 200 картин у стилі фентезі та реалізму. Уже відбулося 13 персональних виставок Галини, вона брала участь у 13 колективних. Зокрема, виставляла свої роботи у Парижі та Празі, брала участь у колективній виставці українських художників у Мюнхені та на Мальті. Член київської спілки нечуючих художників «Натхнення».

Роботи Галини використало видавництво «Кальварія» у оформленні книги Моріса Бланшо «Простір літератури» та посмертного видання вибраних творів батька художниці, журналіста та письменника Валерія Нечипоренка. Він був її ідейним натхненником, першим порадником та водночас найсуворішим критиком. Галина каже, що продовжує творити завдяки батьковій любові та вірі у її сили.

IMG_8945 - копия

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати