15 травня 2018, 12:13

На шляху до доброчесності: in business we trust!

14 травня 2018 р. вперше розпочався Тиждень ділової доброчесності. За словами Наталії Красненкової, директора компанії соціальних комунікацій «PR House», завданням експертів на заході буде пошук порозуміння між бізнесом і державою; обмін досвідом про те, як протистояти тиску державних органів; з’ясування, чому бізнесу потрібно об’єднуватися та як можна вивести Україну на більш високий економічних рівень. Захід організовано Всеукраїнською Мережею доброчесності та Комплаєнсу (UNIC) спільно з Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


32458519_1680149198730048_3002799511388028928_o

UNIC була заснована у 2017 р. Організація просуває ідеї відповідального та прозорого бізнесу та має на меті впровадження стандартів доброчесності відповідно до кращих міжнародних практик. Участь в UNIC передбачає проходження сертифікації, прийняття стандартів прозорого ведення бізнесу, спільне протистояння корупції, отримання консультацій та підтримки світових експертів з питань етики та комплаєнсу. Приємною перевагою такої участі є можливість полегшення виходу на міжнародні ринки та доступу до міжнародного кредитування.

«Сьогодні мережа налічує 55 компаній, що публічно зобов’язалися прозоро вести бізнес і дотримуватися високих етичних принципів і стандартів діяльності. Для більшості компаній доброчесність та етика вже є частиною ДНК цих компаній, а інші лише починають впроваджувати комплаєнс-системи, розуміючи, що ділова репутація без доброчесності не матиме тої вартості», - наголоcила Ганна Герасимчук, голова Секретаріату Всеукраїнської Мережі Доброчесності та Комплаєнс (UNIC).

За словами Керівника та портфоліо-менеджера напряму демократичне врядування ПРООН в Україні Маркуса Бранда, окрім розуміння ролі бізнесу у розвитку держави (оскільки саме приватні компанії створюють робочі місця, що дає змогу економіці зростати), важливо подолати корупційні ризики для того, щоб створити умови для ведення бізнесу.

32714402_1680148228730145_7037628201706717184_o

Також пан Бранд звернув увагу на такі аспекти різних видів взаємовідносин:

- на рівні відносин між приватними структурами необхідною є чесна конкуренція, - щоб були однакові правила і всі їм слідували;

- на рівні взаємодії компаній з державою для комфортного ведення бізнесу в країні потрібно знизити тиск державних органів на приватні структури; 

- на рівні суспільного значення бізнес має усвідомлювати свою роль в суспільстві і бути за це відповідальним.

У свою чергу Іван Сакаль, фінансовий директор Organic Systems, розповів, у чому полягає потреба в доброчесності для українських компаній. «Ми маємо розуміти, що немає іншого виходу. Кожний бізнесмен вже впевнився на власному досвіді, що рано чи пізно корупція дійде всюди, тому необхідно розробляти стандарти і слідувати ним. Тиждень ділової доброчесності - це перший захід, на якому ми хочемо впроваджувати реальні кроки. Наївно сподіватися, що одного ранку корупції просто не стане, тому одним з головних завдань наразі є демонстрація прикладів чесного ведення бізнесу і донесення до бізнесменів того, що якщо є бажання виходу на міжнародні ринки, потрібно дотримуватися цих стандартів».

«Якщо ти ведеш бізнес прозоро, в тебе в принципі не може бути проблем.  Навіть якщо вони виникають, в тебе є чим апелювати», - наголоcила Леся Курилко, фінансовий директор Oriflame Україна.

Про досвід компанії з датськими інвестиціями розповіла Євгенія Піддубна, старший директор з корпоративних відносин Carlsberg Україна, вказуючи, що рівень економічного розвитку держави напряму залежить від прозорості ведення бізнесу в цій країні. Окрім державного регулювання, пані Піддубна налогосила на важливості саморегулювання з середини компанії. Для того, щоб компанія була сходинкою для побудови в країні прозорості і бізнес-етики, за її словами, потрібно:

- починати з себе - проводити тренінги і тестування для співробітників;

- скрізь поширювати цю практику - вимагати такої ж поведінки від ваших партнерів;

- об’єднуватися з бізнес-партнерами на різних платформах.

32440639_1680149342063367_3069038854963986432_o

За словами Міністра фінансів України Олександра Данилюка, допоки існує суттєва корупція на рівні влади, важко очікувати, що вона не буде існувати в приватному секторі. Для подолання корупції, на його думку, потрібні такі дії:

- попередження - знищення можливостей для корупції;

- боротьба - швидке реагування на такі інциденти.

Також під час круглого столу представники і з боку держави, і з боку бізнесу, з’ясовували, яким чином держава може сприяти діловій доброчесності, а бізнес - доброчесності держави, адже ці явища є взаємопов’язаними і навряд чи можуть існувати один без одного.

Отож, на Тижні ділової доброчесності, що триватиме до 18 травня 2018 р., ще очікуються панельні дискусії з експертами, обговорення як можливостей, які комплаєнс надає для бізнесу, так і викликів, з якими стикаються компанії, запроваджуючи комплаєнс-системи, а також тренінги і майстер-класи від спеціалістів з комплаєнс-питань та аудиту.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати