25 червня 2013, 12:53

Міжнародне податкове планування

Перегляд принципів. Побудова структур. Ризики та перспективи

Опубліковано в №26 (368)

Закон про трансфертне ціноутворення варто прийняти якомога швидше, вважають експерти. На їхнє переконання, це потрібно не лише для вирішення нагальних проблем наповнення державного бюджету, а й для оптимізації економічної діяльності.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Презюмується, що норми даного закону мають мінімізувати тіньові схеми ведення бізнесу, призупинити процеси, пов’язані з виведенням капіталу за кордон, впорядкувати взаємовідносини між материнськими й дочірніми підприємствами задля недопущення застосування схем з мінімізації податків тощо.

Однак до розгляду в сесійній залі справа ніяк не доходить, мовляв, законопроект треба серйозно допрацювати: то його норми занадто жорсткі, то нечітко виписані, а то й виписані добре, і лояльні, а от подальше їх ефективне застосування під сумнівом.

Тим часом питання оптимізації виходять на передній план, особливо у контексті подій на Кіпрі. В очікуванні нових правил гри поговорити про майбутнє бачення виведення капіталу з України у київському готелі «Рив’єра» зібралися керівники і власники компаній. Консультувати їх у ході практичного семінару «Міжнародне податкове планування і структурування бізнесу: ключові тенденції, інструменти та рішення для роботи в нових умовах» взялися такі провідні юристи, як В’ячеслав Власов (партнер PricewaterhouseCoopers Україна), Світлана Мусієнко (керівник податкової практики DLA Piper в Україні), Світлана Білик (директор податкової та юридичної практики PricewaterhouseCoopers Україна), Вадим Самойленко (партнер «Астерс»), Павло Ходаковський (партнер Arzinger) та багато інших.

 

Перегляд принципів розподілу прав на оподаткування між країнами

Нагадаємо, 12 лютого Організація економічного співробітництва і розвитку (далі – ОЕСР) опублікувала розгорнутий звіт, присвячений питанням розмивання оподатковуваної бази й виведення прибутку з­під оподаткування (далі – BEPS). Звіт був підготовлений у зв’язку з стурбованістю податкових органів податковим плануванням, яке істотно скорочує податкові надходження. У звіті міститься оцінка поточної ситуації і розглядаються способи протидії розмиванню оподатковуваної бази й виведенню прибутку з­під оподаткування на основі спільних рішень.

У поточних умовах гострої критики і особливої уваги засобів масової інформації до податкової політики компаній зазначений звіт є своєчасним документом, спрямованим на перегляд принципів розподілу прав на оподаткування між країнами, вважають у PricewaterhouseCoopers Україна.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати