15 червня 2018, 16:21

Курс на європейський вектор: як змінюється сфера публічного права?

На сучасному етапі реформування української правової системи питання фінансово-правового сектору та оподаткування викликають значне занепокоєння як у представників державної влади, так і у приватного бізнесу. Тож з цього приводу Асоціація адвокатів України вже 7 рік поспіль проводить Всеукраїнський форум з публічного права та фінансово-банківських питань, який відбувся сьогодні, 15 червня 2018 р.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


35380241_1712836942127940_4739614741779972096_o

Форум виступає платформою для обговорення таких важливих галузей, як захист бізнесу, міжнародний арбітраж, міжнародне право, виконавче провадження, фінансово-банківські питання і т.д. Захід зібрав на одному майданчику адвокатів, юристів, правників, науковців, представників бізнесу та державних органів.

З привітальними словами виступили Зоя Ярош, Президент Асоціації адвокатів України, Віталій Мацелюх, віце-президент ААУ, та Геннадій Пампуха, Президент Європейської арбітражної палати. «Чому актуальний цей Форум? Тому що ми, українці, вже обрали вектор бути європейською країною. Яка ж може бути європейська країна без економіки і без права? Тому ми об’єднали ці два поняття в сьогоднішньому Форумі, а саме: по банківським питанням (економіка) і публічному праву, тому що останнє якраз і визнає ці галузі, які розвивають країну, як право. Звичайно, має бути справною і судова система, розвиватися кримінальне право, але публічне право в фінансовому спектрі є найголовнішим в цьому векторі. Економістам необхідно розвивати країну, юристам - слідкувати за правовими реаліями нашої країни», - зазначив пан Мацелюх.

35399176_1712836475461320_2859205199765962752_o

Перша сесія була присвячена сучасному стану банківської системи стосовно проблемних питань та шляхів їх вирішення. Олена Кібенко, д.ю.н. суддя Великої Палати Верховного Суду, розглядаючи питання практики ВС по ключових категоріях спорів за участю банків (іпотека та відповідальність бенефіціарів), акцентувала увагу на складнощах, які виникають у роботі Великої Палати. «Хочу сказати, що Верховний Суд і Велика Палата зокрема – це абсолютно нові колективи, які приступили до роботи в кінці 2017 року. Наприклад, Велика Палата розглядає від 80 до 100 справ на тиждень - і це все від різних юрисдикцій. Тобто я розглядаю справи господарські і цивільні, адміністративні і кримінальні, хоча їх трошки менше. Але це дуже важко, оскільки апарату в нас ніякого немає. Тому, щоб сформувати правову позицію, ми з помічниками сідаємо і вручну самостійно шукаємо справу в реєстрі. Це все ускладнюється тим, що наразі ми не маємо єдиної бази діловодства ВС і доводиться працювати з реєстром, який працює дуже погано. Проте це все технічні складнощі, і сподіваюся, що за півроку ми їх подолаємо, системи діловодства об’єднають і все буде працювати», - розповіла вона.

В кінці першої сесії Андрій Сегал, Голова Комітету ААУ з валютного регулювання та інвестування, виступив з презентацією про проблеми реформи фінансово-банківської системи і шляхи виходу з кризи. Незважаючи на не надто оптимістичну ситуацію, в завершення своєї презентації пан Сегал висловив позитивні сподівання,  що колись валютний курс України за індексом Бігмака буде відповідати економічному потенціалу нашої країни.

35238227_1712836575461310_5388537721285246976_o

Нагадаємо, сам індекс - це винахід видання The Economist, який складають з 1986 р. За основу береться вартість у доларах одного і того ж продукту (бігмака) у різних країнах, і за його ціною визначають, наскільки недооцінена чи переоцінена валюта тієї чи іншої країни.

Разом з цим у другій сесії експерти розглядали найбільш актуальні проблеми публічного права, такі як робота «Антирейдерської» комісії при Мін’юсті, закупівлі, компетенційні спори, новації у сфері примусового виконання та реформи системи охорони здоров’я. Третя сесія була присвячена практичним кейсам ліквідації банків, в т.ч. як інструменту захисту.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати