28 вересня 2018, 13:40

Just innovate it!

27.09.2018 р. українські джастлери в рамках регіонального фіналу конкурсу «Innovating Justice Challenge 2018» обирали кращий юридичний стартап року, який потрапить до юридичного акселератора HiiL у Нідерландах.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


42596433_2418042141555953_3070174470086852608_n

Що ж таке HiiL? Про це розказала Хелен Такома, директорка інституту, яка відкривала захід. HiiL (The Hague Institute for Innovation of Law - прим. ред.) - Гаазький інститут інновацій в праві, некомерційний заклад. Його мета - створення правосуддя, яке працюватиме для людей за допомогою нових технологій та передових знань.

Інститут співпрацює з неурядовими організаціями, державними органами та юристами з метою вдосконалення процесів нормотворчості і врегулювання конфліктів.

Керуючись переконанням, що правосуддя повинно бути доступне для всіх, HiiL працює над розширенням доступу до правосуддя і зміцненням верховенства права.

Хто змагався:

  • AXDRAFT Business - безкоштовна онлайн-платформа автоматизованих юридичних документів для громадян, малих та середніх підприємств. Документи доступні для кожного, з будь-якого девайсу.
  • Memelex - стартап, що візуалізує юридичні документи у вигляді коміксів, схем, малюнків і робить їх доступними для сприйняття пересічної людини.
  • Rent It Bot - чатбот, що створює договір оренди на основі побажань користувачів, консультує з питань оренди, заощаджує час роботи та дозволяє юзерам легко регулювати орендні відносини.
  • Saveyourself.Bot - чатбот, що навчатиме, як поводитися у випадках булінгу та домашнього насилля. Навіть більше: в загрозливій ситуації достатньо одного кліка, щоб бот надіслав повідомлення людині, якій ви довіряєте.
  • ТОЕсуд - інформаційна платформа, де відображені показники ефективності судової системи за окремим суддею на основі відкритих даних. Включає також інструменти аналізу hard skills судді, його статистику по категоріях справ та правові норми, на які він посилається в своїх рішеннях.
  • VKURSI пропонує перевірку цілісності бізнесу за один клік. Це юридичний радник та алгоритм роботи з загрозами компанії на основі відкритих даних та AI.

Хто оцінював:

  • Євгенія Клепа, виконавча директорка 1991 Open Data Incubator;
  • Вілфрід Де Вефер (Wilfried De Wever), виконавчий директор Humanity solutions (Нідерланди);
  • Владислав Власюк, генеральний директор Директорату з прав людини, доступу до правосуддя та правової обізнаності Міністерства юстиції України;
  • Ольга Афанасьєва, виконавча директорка UVCA - Ukrainian VentureCapital and Private Equity Association;
  • Ольга Сімсон, керуюча директорка Інституту права, технологій та інновацій (ILTI).

Хто ж виграв:

  • AXDRAFT Business (І місце);
  • VKURSI (ІІ місце, кращий стартап за глядацьким голосуванням);
  • ТОЕсуд (ІІІ місце).

Також Юрій Заремба, CEO та засновник AXDRAFT, розповів про AXDRAFT Business: «Це проект, над яким ми працюємо вже майже рік. Минулого року на HiiL ми отримали нагороду за найбільш фінансово стабільну інновацію, а цього року трішки змінили фокус на соціальний аспект. Це було правильне рішення, яке принесло результат.

Як юрист, я дуже добре розумію ринок і його потреби. Мені здається, що в Україні бракує отаких широкодоступних, якісних, легких у користуванні і європейських на вигляд сервісів. І це те, що ми стараємося будувати. Наша основна ціль зараз, яку ми намагатимемося вирішити за допомогою  HiiL, - залучення до цього максимальної кількості людей, і показати, скільки ми можемо змінити за допомогою  HiiL, наших партнерів та додаткового промоушену. Я думаю, що в нас все вдасться.

Ми будемо це масштабувати, розширювати кількість документів і сферу дії на інші країни, починаючи з Нідерландів і країн Прибалтики, де зараз активно просуваємо свій комерційний продукт. Ми знаємо, що юрфірми в Україні дуже соціально відповідальні, і хочемо, щоб AXDRAFT Business став для них платформою, де вони зможуть цю відповідальність проявити і дати свої класні, якісні документи людям в користування. Для чого тримати базові знання, на яких ви не заробляєте, всередині? Краще поділитися з суспільством і заробити бонуси до карми!».

42596897_2318583885037037_6447882613045592064_n Крім яскравих пітчів з неймовірними презентаціями, на івенті виступив Олексій Дороган, операційний директор Офісу ефективного регулювання. Він розповів, що насправді бути юридичним інноватором зовсім не так складно, як може здатися на перший погляд.

Слід почати більше використовувати технології і йти в ногу з часом. «Україна зараз - чудове місце для розвитку, оскільки в умовах не такої серйозної конкуренції, як в Європі чи США, стартапу легше вижити та вирости», - розповів він.

Про роль жінок  в правосудді та юридичних інноваціях говорили Наталія Владімірова, СЕО та засновниця Patent Bot, і Сюзанна Каледжян, засновниця маркетплейс-платформи Legal Advice Middle East, модераторкою виступала Владислава Каневська, Віце-президент Національної асоціації медіаторів України.

Успішні леді ділилися історіями успіху та «фейлами» і вирішили, що бути жінкою в бізнесі - це не тільки мінуси, про які завжди говорять, а й чимало переваг.

Все ж, за словами Наталії Владімірової: «Ти як Аліса в Задзеркаллі - мусиш рухатися вдвічі швидше, щоб опинитися на тому ж місці, що й чоловік у той самий час».

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати