05 березня 2013, 18:18

Доступ журналістів до публічної інформації

Практика та особливості розкриття публічної інформації щодо високопосадовців

Опубліковано в №10 (352)

З прийняттям нового законодавства про доступ до публічної інформації розширилися можливості не тільки журналістів, а й усіх громадян України, оскільки Закон України «Про звернення громадян», як не прикро, не відповідав очікуванням.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


І все ж, попри досконалість законодавства, як це буває в нашій державі, траплялися й непоодинокі випадки засекречування (чи то приховування) певної інформації від представників «четвертої» гілки влади – журналістів.

Для оприлюднення особливостей розгляду однієї справи про надання публічної інформації 20 лютого цього року було проведено прес-конференцію. Темою обговорення стало звернення журналіста Сергія Лещенка до Європейського суду з прав людини (далі – ЄСПЛ) з метою захисту права на доступ до публічної інформації. Зокрема, у цій справі йдеться про інформацію щодо купівлі-продажу земельної ділянки в Межигір’ї.

Подання ж заяви до ЄСПЛ спрямовано на оскарження рішень національних судів у справі про продаж Президенту України державної земельної ділянки у Межигір’ї. Продавець (Вишгородська районна державна адміністрація) та суди всіх інстанцій зазначили, що запитувана інформація про цю угоду не може бути надана журналісту, незважаючи на те, що Закон прямо передбачає відкритість даних про розпорядження державним майном. Цей судовий процес тривав із серпня 2011 року по листопад 2012-го.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати