11 березня 2014, 10:04

З чого починається оновлення України?

Опубліковано в №11 (405)

М’яко кажучи, процедура імпічменту в нас технічно дещо складна, і ніякими постановами тут, на жаль, не зарадиш: виходить, Віктор Федорович – наш Президент? Можливо, я чогось не розумію, але «відсторонення Януковича з поста Президента України у зв’язку з його самоусуненням» – це як Рішення КСУ про відміну частини Конституції і відновлення дії відмінених конституційних норм? А пан Медведєв, до речі, кандидат юридичних наук. Узагалі, Російська Федерація – бюрократична країна, тож вона користується зі свого права не визнавати тимчасовий уряд. Ми самі ускладнюємо собі життя, ігноруючи юридичну техніку, але в нас є легітимний парламент, і там над документами мали би працювати штатні фахівці з Головного юридичного управління апарату Верховної Ради України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Сьогодні ми говоримо про оновлення України, а оновлення починається не з виконавчої гілки, а із законодавчої. Отже, перед виборами нам необхідний новий закон про вибори, оскільки старий себе дискредитував.

Знову точаться розмови про скорочення кількості нардепів хоча б до 300 (це вже давно пропонували). Вибори можуть бути виключно мажоритарні, жодних голосувань за партійними списками, оскільки в списках немає прозорості й усілякі темні конячки просочуються там, де потрібна щільність рядів. Отже, триста мажоритарних округів – хто менше?

Подейкують, нові партії, щоб голосувати за списками, просто не встигнуть якісно формалізуватися, а старі вже себе дискредитували. Кажуть, альтернативи мажоритарці немає, оскільки чиста мажоритарна система дозволяє ввести ефективний механізм відкликання народних депутатів. Отже, нам потрібен працюючий закон про відкликання народних депутатів, в якому буде прописано підстави для відкликання і механізм реалізації.

Утім, мене як головного редактора юридичного видання хвилює, як у процесі виборчої кампанії буде забезпечено рівний доступ усіх кандидатів до засобів масової інформації, щоб вони могли озвучити свої програмні положення, адже на сьогодні я отримую звістки зі Східної України про зникнення мовлення низки каналів. Без рівного доступу будь-які вибори перетворюються на перегони політтехнологів і чемпіонат гаманців: хто вкладе більше грошей у рекламу? А от чи треба напряму заборонити використання зовнішньої реклами – неоднозначне питання, і коли я про це думаю, я думаю також про те, що в юридичних колах недарма не призвичаїлися до зовнішньої реклами. Цікаво, що не тільки антимайданівці, але і прихильники «Батьківщини» вважають, що окрім президентських в Україні потрібно провести й позачергові парламентські вибори, які, імовірно, відбудуться вже в жовтні 2014 року…

1
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати