18 лютого 2014, 10:51

Валютні коливання: падіння та підйом національної валюти

Опубліковано в №08 (402)

Останні два тижні на валютному ринку спостерігається вкрай напружена ситуація: курс гривні падає, а курс валюти, відповідно, зростає.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Експерти обговорюють два основних варіанти: спекуляції великих гравців валютного ринку або ж реальні проблеми в економіці. Яка ж справжня причина валютних стрибків – точно не можна сказати.

Утім, більшість банкірів вважає, що декілька гравців вирішили «розгойдати» міжбанківський валютний ринок, одночасно купуючи та продаючи вільно конвертовану валюту (до цього сегмента віднесено 17 популярних світових валют). Та все ж, навіть з огляду на такі ігри на ринку, купівля­продаж здійснювалася невеликими партіями, що пов’язано із замалою кількістю гривні на ринку. А загальна схема «розгойдування» проста: потрібно продати велику кількість доларів, звичайно, за найвищою ціною, а для цього необхідно цю ж ціну підняти шляхом маніпуляцій на ринку.

Другий варіант хоч і важкий, однак реальний. З економічною ситуацією можна пов’язати і закінчення повноважень Ради Національного банку України, що в сукупності послаблює регуляторний вплив на валютних ринках. Проте все ж варто очікувати голосування в парламенті за нових членів Ради регулятора фінансово­валютних ринків.

Коливання валют призвело до непорозумінь не лише на валютному ринку, а й у всіх соціально важливих сферах, позаяк значна частина продукції постачається в Україну з­за кордону, а платежі за таку продукцію здійснюються виключно в іноземній валюті. Отже, у результаті відбувається підвищення цін на величезний асортимент товарів.

Звичайно, зараз можна побачити, як українська сторона намагається відтермінувати оплату за надані товари, з метою економії коштів, але ж платити треба.

Як це все вплине на ринок юридичних послуг в Україні? І чи вплине взагалі?

Вплине, однозначно, оскільки велика частина клієнтів українських юристів – нерезиденти, до того ж наявність закордонних офісів юридичних фірм вказує на валютні потреби юридичного бізнесу, що так чи інакше призводить до участі у валютних операціях.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати