18 березня 2014, 12:08

Роботи у складний час не меншає

Опубліковано в №12 (406)

З огляду на нинішню військово-політичну ситуацію в Україні, цю тему не можна оминути увагою. Так, блокада українських військових частин у Криму може розцінюватись як перешкоджання нормальній діяльності органів, що забезпечують охорону держави.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


На сьогодні ж офіційна позиція перших осіб Російської Федерації полягає у невизнанні військовослужбовців, які перебувають у Криму. Натомість самі військовослужбовці прямо кажуть, що вони з Росії. Більше того, їх можна ідентифікувати за військовою технікою, якою розпоряджаються російські військовослужбовці.

Якщо оцінити такі дії загарбників (думаю, що право носити таке звання російські військовослужбовці заслужили), як потоплення власного списаного корабля ЧФ «Очаків» не де-небудь, а при вході в Південну військово-морську базу українського флоту, можна дійти висновку, що це зроблено з метою заблокувати українські кораблі, які знаходяться в озері Донузлав.

Очевидно, що за такі дії має настати відповідальність!

Дії політичного характеру позначаються і на справах юристів, які працюють безпосередньо з державними органами.

Що можуть зробити юристи в такій ситуації? Насамперед варто заспокоїти своїх клієнтів, які можуть піддатись паніці, та попередити їх, їхніх іноземних партнерів чи контрагентів про ситуацію в країні. Також варто провести аналіз договорів, за якими працюють клієнти, щодо виконання обов’язків за договором у разі форс-мажорних обставин. Більшість договорів складається з використанням стандартних формулювань, проте і їх слід переглянути відповідно до можливої ситуації в Україні.

Другим моментом є ведення судових справ. З огляду на дії нової влади щодо люстрації посадових осіб органів влади, а також суддів, необхідно повідомити клієнтів про можливі затримки в судових процесах.

Третє – юристи можуть посприяти роботі новопризначених керівників органів державної виконавчої влади, які, у свою чергу, намагаються більше спілкуватися та радитися з фахівцями.

Варто відзначити роботу Міністерства юстиції України, керівник якого останнім часом активно проводить зустрічі з представниками правової спільноти.

Так, на одній із таких зустрічей обговорювався проект закону «Про відновлення довіри до судової системи України», де юристи критикували запропоновану версію документа, а міністр вислуховував їх упродовж двох годин. За результатами зустрічі декілька адвокатів залишилися та допомогли доопрацювати законопроект, і вже наступного дня його було винесено на обговорення Кабінету Міністрів України.

Під час іншої зустрічі обговорювалася можливість партнерства між Міністерством юстиції України та адвокатами.

Отже, роботи у складний час не меншає. Потрібно потурбуватися не лише про власних клієнтів, а й проявити свою громадянську позицію.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати