25 червня 2013, 12:44

Літо, спека, мистецтво…

Минулої середи Американсько­-Українська ділова рада та юридична фірма «Астерс» репрезентували виставку плакатів, серед яких були і роботи заслуженого художника України Валерія Вітера, який не тільки акумулює у своїх творах соціальну енергію, а й поєднує знання народного мистецтва зі світовим досвідом. Зокрема, серед тем, які зачіпають плакати Вітера, – охорона довкілля, Голокост, Чорнобиль, діти­сироти та захист історичної спадщини.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


«Я дуже вдячний пану Армену Хачатуряну, який розуміє, що таке плакат, – сказав Валерій Вітер, відкриваючи виставку, – бо не всі насправді це розуміють».

Сам Армен Хачатурян, який не тільки брав участь в офіційній частині, але й перекладав для англомовних гостей промову митця, також наголосив на завуальованості, певним чином притаманній репрезентованим плакатам.

Всупереч моїм побоюванням, розмаїття жанрів плакатного мистецтва на прикладі українського плаката виявилося не тільки цікавим видовищем, але й міцним поштовхом до роздумів на тему впливу соціалістичної спадщини на сучасні суспільні процеси в Україні.

У плакатах 40–60­х років, які закликають до непорушної сталінської дружби народів, по­справжньому відчувається ідеологічний тиск репресивного механізму, аж мурашки по шкірі. Якщо послідовно розглядати спочатку добре відомі колишнім жовтенятам і піонерам плакати про єднання пролетарів, потім гасла «Перший хліб – державі», потім роботи, присвячені жертвам Голодомору, це дійсно пригнічує.

А ось проста плакатна істина, яка мене розсмішила: «Влітку треба добре відпочити, щоб зростати дужим» – і усміхнені школярі на додачу. Чи то літо нагадує про щорічну відпустку, чи то вже час про неї подумати, але добрий відпочинок потрібен не тільки школярам, а й узагалі всім, хто прагне до ефективної самореалізації.

Загалом багато про що довелося замислитися, блукаючи галереями офісу «Астерс», я вже не кажу про приємні зустрічі та нові знайомства. Це чудово, коли мистецтво єднає людей, спонукає згадати минуле і поміркувати про майбутнє. Якщо Вам не довелося з певних причин насолодитися неповторною атмосферою виставки, подивитися фотозвіт можна на сторінці 15.

З думкою про високе,

завжди Ваша

Ольга Дєдова

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати