01 грудня 2015, 15:46

Чи є шанс на реформу?

Опубліковано в №48(494)

Христина Венгриняк
Христина Венгриняк експерт з юридичних питань електронного документообігу Intecracy Deals

Минулого тижня у парламенті зареєстрували законопроект «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)», яким передбачаються суттєві зміни в українській судовій системі. Як і очікувалось, у парламенту заберуть повноваження призначення та звільнення суддів з посад. Цю функцію має перейняти Президент разом з Вищою радою юстиції, яку перейменують у Вищу раду правосуддя.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Серед основних змін, що очікують судову систему – підвищення вікового цензу для осіб, котрі можуть претендувати на посаду судді, зміна порядку створення, ліквідації та реорганізації судів, зміна порядку допуску справ, які можуть розглядати суди тощо.

Цей законопроект довго очікувався. Схоже, пройшло стільки часу, що може статися так, що його не буде кому приймати, адже парламентська коаліція тріщить по швах. Від політичних сил вже лунають заяви про те, що вони не голосуватимуть за зміни до Конституції, які пропонує Президент України. Так, народний депутат України, член комітету парламенту з питань правової політики та правосуддя Леонід Ємець заявив про свої сумніви стосовно того, що в парламенті вистачить голосів на прийняття у першому читанні змін до Конституції в частині правосуддя, навівши декілька причин, серед яких відсутність у законопроекті норм про триланкову судову систему з паралельно ліквідацією вищих судів.

Наразі законопроект подано на розгляд профільного комітету, і вже найближчим часом стане зрозуміло, які настрої у депутатів щодо прийняття конституційної судової реформи в Україні.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати