22 вересня 2015, 16:18

Чергова спроба полегшити роботу бізнесу

Опубліковано в №37-38 (483-484)

Христина Венгриняк
Христина Венгриняк експерт з юридичних питань електронного документообігу Intecracy Deals

Сьогодні можна вже зробити висновок, що податкова амністія, на яку нова влада покладала надії щодо виведення більшості української економіки з тіні провалилися, а реальної податкової реформи в Україні так і не було зроблено.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Тепер Міністерство фінансів України хоче виводити підприємства з тіні за допомогою зменшення податкового навантаження на зарплати. Так, нещодавно Мінфін заявив, що в процесі проведення податкової реформи буде впроваджено ряд змін в адмініструванні податків, зокрема, об'єднають єдиний соціальний внесок і податок на доходи фізичних осіб. За прогнозами Мінфіну, такі нововведення призведуть до зменшення сукупного податку на зарплату на рівні 20%. Таким чином держчиновники очікують, що податкове навантаження на зарплату зменшиться вдвічі.

Очікується, що у разі прийняття вищезазначених змін, у перехідний період ставки ЄСВ і ПДФО будуть встановлені на рівні 20%, пізніше плата ЄСВ з одного працівника буде ліквідована зовсім. З 2016 р.має бути поступово введена єдина податкова звітність з НДФД та ЄСВ, і одночасно уряд опрацьовуватиме механізми компенсації дефіциту бюджету Пенсійного фонду. Лише після цього будуть об’єднані два вищезгадані податки за сукупною ставкою в 20%.

Також Мінфін пропонує встановлення ставки податку на прибуток на одному рівні зі ставкою податку на доходи фізосіб– 20%. Крім того, Міністерство пропонує опрацювати механізм надання інвестиційного податкового кредиту, що передбачає можливість спрямовувати частину податку на прибуток на реалізацію інвестиційних проектів.

Що стосується спрощенців, то Мінфін пропонує зберегти групи підприємців, які працюють за спрощеною системою оподаткування, дозволити їм вести діяльність без будь-якого обліку, і розширити поріг доходів для другої групи до 2 млн грн. з 1,5 млн грн.Удругій групі спрощенців мають залишити тільки фізичних осіб-підприємців, а третю групу об’єднають з другою.

Це ті зміни, які Мінфін називає позитивними. Проте, поки ми не побачимо законопроекту чи навіть опублікованого закону, важко сказати чи буде справді зменшення податкового навантаження на бізнес, особливо на малий бізнес. Часто в нашій державі реформатори зменшуючи одні податки, паралельно вигадують нові, які перекривають суму, на яку нібито зменшили податкове навантаження на бізнес, і останній залишається з тим самим податковим навантаженням. Маємо надію, що цього разу податки дійсно зменшать. 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати