26 вересня 2016, 17:43

Acquis communautaire по-українськи

Опубліковано в №39 (537)

Тема цього номеру – міжнародне право. Ми виділили дві ключові підтеми: перша – співвідношення законодавства України з acquis communautaire (такий собі аналіз правової відповідності, пов’язаний з нашими прагненням стати частиною Європейського Союзу); друга – проблеми застосування українськими судами іноземного права.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


За 16 років з моменту обрання Україною курсу інтеграції до Європейського Союзу для досягнення відповідності правової системи України правовій системі ЄС було зроблено чимало. Прикладам ефективної правової адаптації присвячена наша аналітична рубрика. Однак про повну перемогу говорити поки що зарано. Попереду ще багато роботи, пов'язаної з Угодою про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії та їхніми державами-членами відповідно до яких у 2014 р., наша держава взяла на себе чіткі зобов’язання імплементувати право ЄС у відповідних вітчизняних галузях.

Також варто зазначити, що українські суди хоча й не дуже охоче, але все ж таки застосовують норми іноземного права. Це стосується, зокрема, господарських судів, які розглядають основну масу спорів за участю іноземних елементів. Водночас юристи переконані, що у вітчизняної Феміди немає проблем із застосуванням норм іноземного права, однак існує проблема зі з’ясуванням змісту цих норм, що є перешкодою для їх застосування. Як бачимо, бажання є, проте не вистачає знань. Що ми маємо на сьогодні? Використовуючи можливості гіршого варіанта неправильного застосування або не застосування норм, ми втрачаємо те, що могли б отримати у кращому випадку.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати