04 березня 2014, 12:24

Звернення до суддів та працівників судів

Опубліковано в №09-10 (403-404)

Голова ВСУ Ярослав Романюк, Голова ВГСУ Віктор Татьков, в.о. Голови ВССУ з розгляду цивільних і кримінальних справ Євген Літвінов та в.о. Голови ВАСУ Михайло Цуркан

Шановні колеги, працівники судів!

Україну спіткала трагедія – загинули десятки людей, і це непоправне горе болем відгукнулося у серці кожного громадянина нашої держави. Висловлюємо глибокий сум і щире співчуття з приводу трагічної загибелі наших співвітчизників. Їхні імена назавжди залишаться в пам’яті кожного.

У цей непростий час, у період змін у суспільно-політичному житті нашої держави звертаємося до суддів і працівників судів, адже суди були і є легітимними органами державної влади, що єдині здійснюють правосуддя. Статус судді в реаліях сьогодення вимагає від нас, професійних суддів, максимальної зібраності, виваженості, стриманості, стійкості та розсудливості. Упевнені, що ви свідомі цього.

Самостійність суду, його незалежність і безсторонність, принципи законності, справедливості та верховенства права при ухваленні судових рішень були і є основними гарантіями захисту конституційних прав людини та громадянина. Нині це набуває особливо важливого значення.

Звертаємося до представників суддівського корпусу, незалежно від рівня і юрисдикції суду, та закликаємо забезпечити стабільну роботу судів, адже своєчасний, справедливий та неупереджений розгляд справ суддями, які керуються Конституцією та прийнятими Верховною Радою України законами України, – запорука суспільного правопорядку.

Упевнені, що поведінка суддів як носіїв судової влади повинна бути позбавлена емоцій, а стабільна робота судів, поєднана з неухильним додержанням суддями основоположних принципів здійснення правосуддя, сприятиме подоланню кризових явищ у суспільстві правовим шляхом і формуванню довіри до державної влади, зокрема й судової.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати