23 квітня 2013, 16:09

Звернення до Комітету з питань правової політики Верховної Ради України та Міністерства юстиції України Ради Нотаріальної палати України

Щодо проекту Закону «Про нотаріат» (у новій редакції) (реєстраційний № 2627 від 22.03.2013), внесений на розгляд до Верховної Ради України народними депутатами Бережною І.Г. та Горіною І.А.

Опубліковано в №17 (359)

Людмила Павлова
Людмила Павлова Президент Української нотаріальної палати

Обговоривши проект Закону України «Про нотаріат» у новій редакції, внесений на розгляд до Верховної Ради України народними депутатами Бережною І.Г. та Горіною І.А. (реєстраційний № 2627 від 22.03.2013), Рада Нотаріальної палати України вважає за необхідне висловити точку зору професійної самоврядної організації нотаріусів щодо цього законопроекту, яка полягає в наступному.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


 

1.         Зазначений законопроект був розроблений кілька років тому і вже вносився на розгляд Верховної Ради України у 2008 році (реєстраційний № 1286-1 від 23.01.2008), але за рекомендацією Комітету з питань правової політики Верховної Ради України від 19.06.2008 постановою Верховної Ради України був повернутий авторам на доопрацювання.

Навіть на той час законопроект містив положення, проти яких виступала переважна більшість нотаріальної спільноти (зауваження до проекту були висловлені у листі Української нотаріальної палати на адресу голови Комітету з питань правової політики Верховної Ради України від 10.04.2008 № 386/2).

На своєму засіданні 19.06.2008 Комітет ухвалив рішення про поступове та поетапне реформування нотаріату України.

З того часу законодавство про нотаріат зазнало великих змін. На жаль, автори законопроекту не врахували та навіть не звернули уваги на те, що з метою завершення процесу реформування нотаріату України, до Закону України «Про нотаріат» останніми роками було внесено низку змін і доповнень, які стали ключовими віхами у реалізації Концепції реформування органів нотаріату України, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 24.12.2010 № 3290/5.

Зокрема, у пояснювальній записці до законопроекту його автори визначають, що в Україні має бути єдиний нотаріат без поділу на державних і приватних нотаріусів відповідно до нових правових, економічних, соціальних і політичних умов (не розкриваючи, в чому саме полягають ці умови), а якісь «непорозуміння у державному регулюванні діяльності приватних нотаріусів призвели до суттєвих проблем у роботі державних нотаріальних контор, різкого зростання кількості скарг громадян, створення ситуацій для корупції та інших негативних явищ».

Зазначені висновки не відповідають дійсності і не базуються на нормах чинного законодавства, що регулює діяльність нотаріату.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати