27 серпня 2013, 14:10

Засвідчення вірності копій скасовується?

Аналіз законопроекту № 3077 від 14.08.2013 р.

Опубліковано в №33-34 (375-376)

Кабінет Міністрів України планує відмінити процедуру нотаріального засвідчення копій. Як йдеться в законопроекті № 3077 від 14 серпня 2013 року (далі  – законопроект № 3077), засвідчення копій зможуть здійснювати посадовці органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій. Прийняття Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо засвідчення вірності копій (фотокопій) документів і виписок з них та справжності підпису на документах» дозволить не засвідчувати нотаріально копії близько 50 документів, які використовуються в цивільних і господарських відносинах. Зокрема, копії ліцензій, свідоцтва про смерть, копії розділового балансу, засновницьких та інших документів.

 

Зміни неминучі

Варто відзначити, що прийняття документа передбачає внесення змін до низки законодавчих актів України.

Так, у статті 241 Кодексу законів про працю України слова «нотаріальним дорученням» пропонується замінити словом «довіреністю».

У Законі України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»: друге речення ч. 5 ст. 3 після слів «оригінал документа» доповнити словами «або посадовою особою органу ліцензування»; у ст. 15: друге речення ч. 24 після слів «оригінал документа» доповнити словами «або посадовою особою органу ліцензування»; у ч. 35 слова «нотаріально засвідчена копія ліцензії на відповідний вид діяльності, виданої заявнику» замінити словами «копія виданої заявнику ліцензії на відповідний вид діяльності, засвідчена нотаріально або посадовою особою органу ліцензування»; друге речення ч. 15 статті 18 після слів «оригінал документа» доповнити словами «або посадовою особою органу ліцензування».

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати