23 квітня 2013, 10:42

Виконання медіаційної угоди

Ризики та можливості

Опубліковано в №17 (359)

Якщо сторона не виконує умови домовленості, це свідчить про відсутність доброї волі сторін на врегулювання спору і суперечить принципам медіації

Анна Лиско Адвокат, експерт Центру досліджень місцевого самоврядування

Висока ймовірність виконання сторонами прийнятого рішення під час процедури медіації є однією з найсуттєвіших переваг застосування альтернативних способів вирішення спорів. Однак, як свідчить практика, є чимало випадків, коли одна зі сторін не виконує умови примирення.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Для того щоб попередити ситуацію, коли сторона навмисно не виконуватиме домовленості, досягнуті під час медіаційної процедури, насамперед необхідно відповідально підійти до складання умов мирової угоди. За своєю сутністю така угода є цивільно-правовою та після підписання сторонами є обов’язковою для виконання. Таким чином, невиконання передбачених у ній домовленостей є підставою для звернення до суду. Для гарантії виконання умов мирової угоди варто завжди звертати особливу увагу сторін на необхідність детально обумовити та прописати у договорі відповідальність сторін і санкції за невиконання угоди. Зокрема, можна передбачити нарахування пені за невиконання фінансових зобов’язань або визначити, що майбутні судові витрати покладатимуться на сторону, яка не виконала взяті на себе зобов’язання тощо.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0