18 березня 2014, 12:34

Відновлення довіри до судової системи України: міф чи реальність?

Аналіз законопроекту № 4378

Опубліковано в №12 (406)

Руслан Роженко

Запропонована редакція закону не відповідає елементарним критеріям нормотворення

Руслан Роженко Адвокат, директор департаменту зі зв’язків з Європейським судом захисту прав людини МГО «Міжнародна Дипломатична Місія Народної Дипломатії «Європейська Україна»

Багато держав пострадянського соціалістичного простору провели люстрації чиновників, у тому числі і суддів. Прикладом є Грузія, де в один день були звільнені всі судді, працівники правоохоронних органів. Для того щоб провести таку процедуру, потрібно мати кваліфікований резерв для заміни та обґрунтовані правові підстави на те. До того ж бути впевненим, що ця заміна потягне позитивні наслідки.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Обговорена та підготовлена в дуже вузькому колі, за дуже обмежений час запропонована редакція закону «Про відновлення довіри до судової системи України» не відповідає елементарним критеріям нормотворення і виглядає як пропозиція помсти суддям за прийняті рішення у вказаний період, за певною категорією справ. Фактично запропоновані репресії не відновлять довіру до судової системи, а, навпаки, зруйнують залишки системи права, підірвуть остаточно незалежність судової гілки влади, що в майбутньому призведе до катастрофічних наслідків.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0