19 листопада 2013, 10:51

Відеореєстратор як засіб отримання доказів

Чи є допустимим доказом запис із відеореєстратора?

Опубліковано в №46-47 (388-389)

Дедалі частіше спостерігаю ситуацію, коли власники автомобілів встановлюють відеореєстратори. Ці пристрої надають можливість фіксувати спірні ситуації на автошляхах і в подальшому використовувати запис як доказ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Головна перевага автомобільного відеореєстратора, принцип запису якого заснований на циклічності, у тому, що у разі переповнення пам’яті нові відеоролики починають записуватися поверх старих. При цьому пристрій здійснює не суцільний відеозапис, а фіксує відносно короткі (тривалістю від 1 до 15 хвилин, залежно від моделі реєстратора і встановлених налаштувань) фрагменти, з короткими паузами між окремими роликами або зовсім без пауз. Деякі реєстратори можуть вести і безперервну зйомку, взагалі без пауз і стиків, але в цьому випадку перезапису нового відео поверх старого не відбувається: при заповненні карти пам’яті запис буде зупинено.

Утім, варто зауважити, що, як виявилося, більшість водіїв досі переконана, що такі методи не діють проти співробітників Державтоінспекції та інших учасників дорожнього руху. Натомість варто розглянути нормативне регулювання та судову практику визнан­ня відеозаписів з реєстратора допустимим доказом.

Відповідно до положень нового Кримінального процесуального кодексу України такі записи підпадають під категорію документів і є доказом у справі. Використовуються вони й у справах про адміністративні правопорушення. Конституційний Суд давно вбачає можливість використання як доказів записів приватних камер і камер спостереження, якщо не було наслідків незаконної оперативно­розшукової діяльності.

 

Статті Кримінального процесуального кодексу України, що вказують на докази у кримінальному провадженні

Стаття 84: Докази

1. Доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати