16 липня 2013, 15:34

Трансплантація в Україні: глухий кут чи нагальна потреба?

Аналіз законопроекту № 2184а

Опубліковано в №29-30 (371-372)

Олена Черняк

Держава поки що не готова ухвалити закон у тому вигляді, в якому він розроблений

Олена Черняк «ЮК «АйЛекс»» Адвокат

Суперечки над гуманністю трансплантації органів виникли саме з того часу, як науковці та експерти винайшли цей спосіб рятування людського життя. Однозначної відповіді на запитання щодо його правильності чи неправильності немає. Тому законотворчі органи різних держав керуються думкою суспільства при розробці нормативно­правових актів, які регулюють питання трансплантації, зберігання, продажу чи донорства органів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Український законодавець ще не заглиблювався «у корінь» цього питання, тому неможливо чітко визначити принципи, на яких базується наше законодавство стосовно донорства та трансплантації органів людини.

Наприкінці травня в рамках Комітету з питань охорони здоров’я був розроблений та поданий на затвердження до парламенту народним депутатом
Є. Карташовим законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про трансплантацію органів та інших анатомічних матеріалів людини».

Наслідуючи досвід європейських країн, законотворці пропонують спростити процедуру вилучення органів у людини для трансплантації без формальностей з підписанням згоди.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0