27 червня 2017, 18:30

Технології майбутнього вже поруч

Опубліковано в №26 (576)

Микита Полатайко
Микита Полатайко «Sayenko Kharenko» координатор практики інформаційних технологій

Майже щодня ми чуємо про речі, які ще зовсім недавно здавалися фантастикою. Технології майбутнього вже поруч – безпілотні вантажівки їздять Європою, американці випробували багаторазову космічну ракету, нові сорти рослин виводяться не щепленням, а генетичним програмуванням, на звернення до банку відповідають боти, піцу доставляють портативні літальні апарати. І майже все це можна придбати за криптовалюту, яка не має ні матеріального вираження, ні гарантій від будь-якої держави чи комерційної структури.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Правове регулювання завжди відстає від реальних суспільних відносин. Зі стрімким розвитком технологій це стало особливо відчутно. Чи регулюють правила польотів повітряних суден використання дронів? Чи можна використовувати «автопілот» автомобіля за українськими правилами дорожнього руху? Як легалізувати діагноз, поставлений системою Watsons від IBM? Ці та інші питання потребують відповіді юристів, а іноді й відповідальної роботи з підготовки оновлених нормативних актів.

Водночас є багато прихильників думки, що будь-яке регулювання лише шкодить розвитку та поширенню технологій. На підтримку цього твердження часто наводять позитивний приклад розвитку мережі Інтернет. Можна знайти багато фактів за різні позиції. Зокрема, після введення ліцензій на роботу з криптовалютами у штаті Нью-Йорк його покинули майже всі гравці цього ринку.

Проте є і набагато більш прикладні питання. Криптовалюта – це не гроші, і платники єдиного податку не можуть приймати біткойн в оплату товарів та послуг. Криптовалюта є нематеріальним товаром, тому такі операції є об’єктом податку на додану вартість. Таке регулювання стримує розвиток ринку та стимулює його триматися у тіні. Дискусію про створення законодавчих умов для поширення технологій наразі можна почути лише серед футурологів.

Продовжуючи думку про майбутнє, яке вже прийшло, згадаймо електронну звітність, онлайн-петиції, біометричні паспорти, хмарні технології. Це все вже стало буденністю, і юристи мають підлаштовуватись. Жоден консультант тепер не може дозволити собі блокувати роботу клієнта, у технологічному високонкурентному світі оптимізація процесів важливіша за бюрократію. Необхідно розуміти не лише бізнес клієнта, але й технології, якими він користується – лише тоді можна надати консультацію, що буде додавати цінності.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати